| Andruta55 a întrebat:

Bună!
M-am întâlnit cu fostul odata pentru ca venise sa lucreze la mine in oras și nu ne văzusem de câțiva ani, nu a fost nimic special doar am schimbat doua vorbe și iubitul meu a aflat iar el crede ca a fost ceva mai mult și ne-am despartit. După doua trei zile m-am dus la el sa vorbim sa încerc sa repar și sa-i explic ca nu exista nimic pentru fostul si ca am greșit ca m-am văzut cu el, dar nu s-a întâmplat nimic, dar iubitul meu îmi tot spunea ca nu mai este nici o șansa sa ne împăcăm, nu am plecat de la el, l-am luat in brațe si de mâna si m-a luat si el, am continuat sa vorbim prin mesaje câteva zile si in timpul ăla veneam si la el sa-l vad. Recent a început sa mă sărute din nou, sa mă ia in brațe, sa ne ținem de mâna, dar are momente când îmi spune ca nu poate sa continuie cu mine pentru ca se gândește la întâlnirea mea cu fostul, dar după nici o zi si mai ales cand sunt cu el se comporta la fel. Nu stiu ce sa inteleg, încearcă sa mă ierte? Vrea sa ne mai dam o șansa, va rog cine îmi poate spune stau numai cu frica ca o sa spună la un moment dat din nou ca nu mai vrea.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu il inteleg perfect. E sfasiat intre faptul ca te iubeste si faptul ca nu te poate ierta pentru ca te-ai intalnit cu fostul. S-ar putea sa ramana cu tine, dar nu te va ierta niciodata...si intotdeauna iti va reprosa intr-un fel sau altul. Singurul mod in care poti face lucrurile sa fie ca inainte, este sa ai o masina a timpului, sa te intorci in trecut si sa anulezi intalnirea cu fostul.winking

| RAY a răspuns:

Bravo iubitului tău actual ca nu e fraier, ce sa cauți cu fostul iubitul? Asa sunteți, e tipic

| Violleta2022 a răspuns:

Mai corect era sa-ti intrebi iubitul daca este ok cu ideea sa te intalnesti cu un fost iubit si asa puteai prevenii dezastrul si distrugerea acestei relatii.
Cand o faci pe ascuns... ii inseli incredrea omului, deci are dreptate sa fie suparat pe tine.

Ma rog, pest tot scrie sa NU este recomandata sa mai tii lagatura sau sa te revezi cu un fost iubit, ca relatiile rupte nu se pot lipii niciodata, dar iti pot afecta relatia actuala.

| Drimmero a răspuns:

Intalnirea cu fostul in contextul asta nu si-a avut rostul, se pot interpreta multe oricat ai incerca sa te explici ca nu a fost cazul, cum garantezi iubitului ca a fost asa? Nu poti, de aici si reactia lui, i-ai cam pus increderea la indoiala. Esti prinsa la mijloc, nu are nici dovezi ca l-ai inselat, dar nici tu nu ai dovezi ca n-ai facut-o ceea ce complica lucrurile. E practic cuvantul lui impotriva cuvantului tau. Da-i putin timp sa se gandeasca ce va face, teoretic nu ai calcat stramb, practic ai partea ta de vina, trebuie privita situatia din ambele perspective, pe de-o parte ii inteleg supararea dar daca chiar nu a fost nimic ar fi cazul sa-i treaca desi e greu.

| wildthing a răspuns (pentru Drimmero):

Gandeste-o logic...chiar daca nu a facut nimic cu fostul, de ce crezi ca s-a intalnit cu el?winking

| Drimmero a răspuns (pentru wildthing):

Ceva resentimente cu siguranta au fost, adica nu ii era indiferent. Si-a complicat singura relatia dar aia e, in viata greseala se plateste.