| Rule a întrebat:

M-am transferat 2 ani in urma intr-un nou liceu.Acolo am inceput sa ma intilnesc cu o colega de clasa. avem un an jumate impreuna.ma iubeste,o iubesc.E genul de fata care vorbeste foarte mult si urite cind ne certam, iar eu intotdeauna umblu dupa ea si cer impacare. Ultimul timp, sta mereu suparata, ne certam des, face ce-i interzic, ma ignora.Cinstit,m-am saturat,dar as vrea sa pastrez relatia,ce mi-ati sugera sa fac,cum sa ma comport? de fiecare data zice ca nu vrea sa ne impacam,ca eu fac primul pas,si roaga sa o las in pace, iar cind ne impacam, e asa de fericita. Mentionez ca in fiecare zi sintem impreuna la scoala, si acolo ma ignora, si ma injura in fata la lume, si nu ma apropii la scoala cind sintem certati!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O caruta la care trag doi magari...
Daca doar tu cauti sa pastrezi relatia si tu esti singurul care face un efort pentru asta, atunci voi nu sunteti intr-o relatie.
Sau poate nu-i multumita de viata sexuala?

| mdany a răspuns:

Poate fi un test, sa vada daca mai ti la ea intr-adevar si daca mai lupti pentru ea indiferent de situatie. Invit-o la o cina romantica sa va mai destresati un pic si incearca sa vezi pana la urma care sunt "planurile" ei. In dragoste totul este permis.

| SkyPilot a răspuns:

Si ce anume iti place la relatia asta? Te trateaza ca pe o carpa. Eu as sta de vorba cu ea. I-as spune ca vreau sa ma simt iubit, respectat si apreciat. Mi-as dori sa se intample cu ea, dar daca ea nu poate oferi asa ceva, ar fi mai bine sa incheiem acasta relatie. dacaeste d accord perfect, daca nu... urmatoarea!

| Retw1983 a răspuns:

E complicat caută să nu îi mai interzici și tu unele chestii puierile, vorbește cu ia și spune-i ce simți!
Baftă

| Dracușor24 a răspuns:

Te testeaza asa am facut si eu las-o se linisteste singura