| Alesia_1081 a întrebat:

Ma cheama Alesia am 14 ani si sunt din bucuresti...Eu de ceva de timp iubesc un baiat care este foarte ciudat adica el spune ca ma iubeste da doar pe mess are curaju sa im spuna daca suntem fata in fata nu prea ma baga in seama unoeri cauta motiv sa ma bage iar alteori se uita la mina cand eu nu ma uit la el ba chiar inceraca sa ma faca geloasa din comporatmnetu lui eu nu stiu daca intr-adevar tine la mine

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ii placi mult dar nu are curaj sa-ti spuna nimic.
In rest se comporta ca un copil rasfatat,asa ca nu-l lua foarte in serios cu "supararile" lui.
Comporta-te normal,ceva mai dragut cu el,din moment ce-ti place,dar nu-i fa automat toate poftele,mai lasa-l si suparat cateodata,sa nu ti se urce-n cap.
Si,daca te mai face geloasa,chiar "supara-te" si,indiferent ce face,nu-l baga in seama,e teribil de nesigur pe el,daca chiar crede ca te-ar putea pierde, o sa vorbeasca, in sfarsit!
Mult noroc!

| Jack a răspuns:

Buna Alesia din bucuresti care saracuta de ea nu prea stie ea cum se papa iubire si cam ce inseamna sa iubestihee hee da inlocueste si ea la vrajeala cuvantul "indragostit " cu "a iubi "hee hee!
Baietii la varsta ta unii sunt mai puerili si rusinosihee hee si nu au ei prea multa experienta unii tongue de aia probabil ii rusine tongue dar din ce am citit e clar ca te place happy! Incearca sa iei tu atitudine sa preiei controlul daca doresti sa il ai tongue fa tu primul pas :*! Bafta!

| iulia_7948 a răspuns:

E copil si normal ca nu are curaj sa spuna ceea ce crede ca simte. voi sunteti prea mici pentru a aintelege ce inseamna iubirea. eu zic sa nu mai gandesti atata si sa astepti vreo cativa ani sa vina momentul.

| danaG a răspuns:

Draga alesia, nu mai astepta sa iti spuna ce te iubeste, pentru ca uneori cuv astea nu sunt atat de importante precum atitudinea.ar trebui sa nu va mai testati sentimentele,facand jocuri de gelozie,adica ar trebui sa vb si sa va explicati unul altuia care gesturi va deranjeaza si sa evitati sa le mai faceti, pentru a nu va face neplaceri unul altuia si in loc sa va certati apoi pe tema asta, sa va puteti bucura de compania celuilalt! sper ca ti-am fost de folos!

| Alesia_1081 explică:

Eu nu inteleg de ce incearca sa ma faca gelaosa si de ce se comporta ca un copil mic...si pe mess astepta sa-l bag eu in seama vede ca nu il bag ma baga el pana la urma dar se supara foarte repede si daca eu stau cu un baiat se supara da daca el sta cu o fata si ma supar tot el se supara pe mine eu nu stiu cum sa il faca sa ma placa si mai mult spuneti-mi cum sa ma comport cu el va rog.eu va multumesc foarte mult pentru sfaturile voastrebatting eyelashes:*

| Alesia_1081 explică:

Va multumesc de sfaturi...o sa le iau in consideratie.acum nu stiu gesturile lui ma fac sa ma indeparetz de el.adica ar trebui sa mai faca si el pasi nu numai eu