| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma cheama alina am 13 ani si mi-a intarziat ciclul aproape o luna! is virgina nu am avut contacte sexuale si nu ma masturbez dar fumez! se poate din cauza fumatului sa am intarziere? va rog raspundeti cat de curand is foarte ingrijorata!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sigur nu e din cauza fumatului.
Ignoră-i te rog pe rataţii care-ţi spun să te laşi de fumat. Fumezi pentru că vrei TU şi te laşi doar dacă vrei TU nu pentru că toţi retardaţii mintal care nu au fumat în viaţa lor s-au gândit ei să dea sfaturi că brusc nu-i bine.

| nicky a răspuns:

In nici un caz nu e de la tigari, la inceputul menstruatiei poti avea dereglari, se intampla uneori sa nu ai menstruatie chiar si 2 sau 3 luni.

| Seline a răspuns:

Nu stiu daca din cauza fumatului, dar cu siguranta din cauza varstei nu ai ciclul regulat, se regleaza in timp.

| gagica a răspuns:

Nu nu e din cauza fumatului, se ma intimpla ca ciclul sa intirzie la incepu caci ai numai 13 ani si cred ca nu de mult ti sa inceput ciclul.Asa e la inceput pina se reguleaza cam asa a fost si la mine.Insa fumatul nu bine mai ales de la virsta ta iti poate ataca organele si mai pe urma ai sa regreti, mai ales la fete fumatul este interzis pentru ca suntem totusi viitoarele mamici.PA

| imyourdestiny2 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji ca e normal mai ales la 13 anitongue mie mi-a intarziat si 2 luni dar nu imi fac griji ca e normal pana se regleaza mai ai timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti la viata ta si la a celor din jur, lasa-te de fumat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. lasa-te de fumat laughing

:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

happy Buna Alina.Ai ZIS CA Nu ti-a venit Ciclul de Aproape o luna. Dar ITI VENI poate chiar version Ultima zii.Si MIE MI SA intamplat Asta pe la vreo 13-14 ani Acum am 17 ma Rog. Nimeni Nu m-a intrebat: d în cazul tau, te Poti Duce la ginecolog.Sau Zii Prenumele tatălui poveste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fumez, dar cred ca exista substante care se folosesc in tigari, iar tu fiind destul de mica ai putea avea o reactie alergica.parerea mea e ca ar trebui sa te duci la doctor ca starea ta sa nu se agreaveze ...succes!