| izabbel a întrebat:

Ma confrunt cu o mica problema big grin. Am o relatie de 2 ani si m-am despartit cam 2 luni de acel baiat, timp in care am intanlit pe altcineva, dar am decis sa nu continui nici cu el. Intre timp m-am impacat cu fostul si nu mai este acea relatie de dinainte, el tine f mult la mine si nu vreau sa il ranesc si sa ma despart iar de el ...cu baiatul pe care l-am intanlit ulterior ma sarut de cate ori ne vedem dar nimic mai mult, mi-a spus ca ma iubeste si chiar a facut lucruri pentru a-mi dovedi acest fapt. Acum nu stiu ce sa fac cu cine sa raman. pe fostul nu il mai plac deloc dar pe cel nou il plac foarte mult... Ce ar trebui sa fac!?

Răspuns Câştigător
| mihaibrad a răspuns:

Ar trebui sa iti faci ordine in cap.
Ia distanta putin fata de amandoi, fii sincera cu tine si cu ei.
Iar dupa ce iti clarifici totul, alege si apoi mergi pe drumul ales fara sa mai te tot gandesti stanga-dreapta.

3 răspunsuri:
| Skins97 a răspuns:

Il alegi pe cel la care ti mai mult. Poate ca il placi pe cel nou, dar poate ca inca tii la fostul si nu iti dai seama pentru ca poate te-ai plictisit. Gandeste-te un timp.

| Danysan a răspuns:

Genu asta de fete sunt cel mai peroculoase si sa fugi cat te tin picoarele -saracu ala dupa atata timp si cat a investit cu tine ai decis tu ca dehh.Te-a inselat cumva -Oricum de ce sa fi si tu diferita de toate astea din ziua de azi -In loc sa lupti pentru relatia ta alergi dupa aventuri -Ma sti ce cred ca e Bine sa suferiti -Ca meritati!

| Anonymous996 a răspuns:

Fato fara suparare esti chiar penibila. De ce l-ai inselat? Daca afla il va durea si mai mult decat daca ii spui ca vrei sa te desparti de el. In primul rand, dai papucii. In al doilea rand, sa nu mai inseli niciodata. Este fffffff dureros cand persoana pe care o iubesti te inseala zici ca iti cade lumea-n cap. Tie ti-ar placea daca tear insela cineva. Cel mai probabil ca NU. Bafta in continuare si iti spun de acum daca nu vrei sa fii numita curva si nu mai stiu eu ce ( generatia din ziua de azi e...) Mai bine ii dai papucii. Despre baiatul care teo sarutat stie ca ai prieten? Daca DA inseamna ca e fraier big grin fara suparare. iar daca NU inseamna ca tu tiai batut joc de el si de actualul "iubit". Nu a fost bine ce ai facut.