| anonim_4396 a întrebat:

Buna )) ma framinta cel mai des pe mine o intrebare. un baiat de la mine din liceu care e clasa 11-a si eu a 9-a mereu el imi atrage mie in special atentia. Daca ma vede pe coridor vine la mine vorbim, se uita mereu in ochii mei, la cantina imi ia el mie de mincat si putem uneori sta la o masa singuri ca asa el vrea, ma suna si ma intreaba mereu ce fac pe telefon, a incercat de vreo citeva ori sa ma invite in parc dar era seara si nu ma duceam, comunicam des pe retelele de socializare si mereu imi spune ca ma simpatizeaza, sunt adorabila, frumoasa ma alinta, are grija de mine dar ma atentioneaza mereu ca oricum nu ma iubeste ci doar ma sipatizeaza foarte tare si mereu ma alinta prin diferite denumiri placute. chestia e ca mie anul trecut imi placea de el si tot comunicam, adica eu mai mereu ma puteam da in vorba cu el pe retele de socializare dar dupa s-a cam intrerupt relatia noastra de amici ca sa spunem asa, si acum iar el a inceput singur sa ma caute, sa imi scrie, sa ma sune... eu pur si simplu un lucru nu inteleg, ce intentii are el asupra mea spunindumi oricum ca nu ma iubeste? eu nu pot sa zic iar ca m-am indragostit in el, pur si simplu cred ca imi place sa ii atrag lui atentia asupra mea si asa si este.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca-ti place,pastreaza situatia asa cum este acum sau las-o sa inainteze singura,indiferent unde duce.
Da, el te simpatizeaza foarte mult, dar posibil sa fie sau nehotarat sau timid si nu propune o relatie.
Deocamdata.
Asa ca, nici unul nu sunteti angajati in nimic.
Aveti o simpatie reciproca foarte clara, care e posibil sa se transforme intr-o relatie frumoasa.
Doar nu forta lucrurile si nu-i cere socoteala.
Deocamdata!
happy

3 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Vrea sa te fubipta.

| neutrino a răspuns:

El iti spune adevarul, astfel incat, dupa "aceea", tu nu mai poti spune ca te-a mintit.

| ILoveYou26 a răspuns:

Pai poate el nu e genul de baiat care sa te iubeasca asa repede.Si normal ca te simpatizeaza.Doar nu vrei sa-ti zica ca te iubeste daca nu aveti nicio treaba amandoi.
Da chestia e, ca daca te-ar place atat de tare de ce n-ar incerca sa fie cu tine, si de ce nu actioneaza cu nimic ..Adica sa bata apropouri ca sa aveti o relatie.Tu trebuie sa afli singura.Si sa-l intrebi clar, ce vrea de la tine.