| bebebita a întrebat:

Buna ma numes alexandra si am 18 ani sunt insarcinata, spuneti-mi va rog cum sa ii spun mamei mele? astept raspuns

Răspuns Câştigător
| sofia_1672 a răspuns:

Felicitari alexandra o sa fi mamik, ar trebui sa te simti mandra de asta nu sa_ti fie frica.prima data vb doar cu ea si explici usor ce se intampla dar in nici un caz sa nu faci avort.esti foarte tanara dar o sa fie bine o sa vezi ca Dumnezeu o sa_ti dea puterea si increderea sa mergi inainte.sa ai incredere in tine si in ceea ce o sa fii dupa ce o sa ai un prunc mic in bratele tale, e cel mai frumos lucru care ti se poate intampla.
Te rog sa nu te gandesti nici macar o secunda sa faci avort.gandeste_te ca e copilul tau, cum sa_l omori? Toate se intampla cu un scop si la tine Dumnezeu a vrut sa fie asa.bafta in continuare si ai grija de tine si de bebele tau.

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti majoră. Poţi face avort şi fără mămica de mână.
Dacă vrei să ţii copilul, nu trebuie neapărat să-i spui. După luna a cincea, oricum toată familia o să ştie că eşti însărcinată laughing

| VodkaCoca a răspuns:

Pai daca vrei sa tii copilul normal, ii spui direct, si daca vezi ca vrea sa dea in tine pui mana pe burtica si spui nu nu da copiluuuu. laughing Glumesc dar daca se intampla asa sa faci, dar daca nu vrei sa tii copilul eu nu i-as spune, dar daca ai un raport bun cu ea si nu ai cum sa faci avort probleme cu bani asa spune'i. :*

| Atotstiutorul a răspuns:

Hahaha bravo Inishor!
-fata, fata, m-a invitat Cata la majoratul lui
-si cati ani face?
-de unde dracu vrei sa stiu? rolling on the floor
cum sa ii spui, ii spui direct!

| Roby67 a răspuns:

Este cat de cat egal cum o sa ii spui, de intrebari de genul: nu te-ai gandit inainte ca..., cine il creste, unde locuiti, tu nu esti in stare de... apai de un copil, si altele, nu o sa scapi. Dar nu cred ca o sa te lase singura si dupa prima artilerie grea tot cu tine o sa fie, si o sa te ajute sa treci si prin asta.
Bafta, sarcina si nastere usoara

| kanajambe a răspuns:

Cat mai repede, e ceva foarte serios si trebuie sa fii rationala si serioasa in privinta aspectului astuia. O pregatesti"mama o sa iti spun ceva care nu cred ca o sa iti placa, stiu ca sunt vinovata dar nu mai e nimic de facut. TE ROG SA MA IERTI" Si ii explici situatia, mama ta e cea mai in masura sa te asculte. Explica-i ca nu poti lua viata unui copil cum si ea te-a nascut pe tine si stie foarte bine. Succes si nastere usoara! Nu avorta pentru nimic in lume, cat de greu ti-ar fi.

| kanajambe a răspuns:

Alege un raspuns castigator.si,iti doresti copilul? ca din vb tale nu pari dezamagita. Orice ar fi ia viata in maini daca ai facut pasul asta.mai concret pastreaza-l pe ala miculhappy

| kanajambe a răspuns:

Multumesc Inteligentului care mi-a dat Stupid, si sper sa se uite mai sus ca am dat si raspunsul concret la intrebare.

| TheMihutz a răspuns:

Cam devreme...bafta.

| TheLoveDoctor a răspuns:

Inishor ești bomba. Vai dar ce am mai ras. Dumnezeule

| Alexciordas a răspuns:

Depinde cum vrei... Daca te omoara nu-i nimiclaughing)

| Inishor a răspuns:

Depinde, cati ani ai?

| ungurubulan a răspuns:

In ce luna? daca esti sub 3 luni fa avort nu-ti strica viata esti prea tanara. si sa-i spui la maicata chestia asta trebuie sa fie fff calma maicata si sa-i spui asta... cred ca-l baga pe ala la 2m sub pamant... o greseala imensa pacat de tine

| bebebita explică:

Mai am 3 luni pana fac 18 ani:d mersi mult de raspunsuri:*

| bebebita explică:

La sfarsitul lu iunie fac 18 ani deci inca sunt minora, mersi mult de raspunsuri:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca mai sunt unii care iti spun sa faci avort...gandeste`te bine.nu face asta ca s`ar putea dupa aia sa nu mai poti face copil.varamea o ramas inainte de 18 ani.si o venit la scoala cu burtica...si nu i`a pasat. a infruntat totul pentru el. e un suflet.nu-l omori.mai ales ca deja esti majora.mama ta te`ar intelege.si o sa vezi ca o sa te ajute si o sa te sprijine. poate la inceput va fi mai greu, dar vei trece peste toate obstacolele.sunt fete care nasc la 16 ani. poate si mai repede. tu de ce sa-l omori la 18? sper sa ai si un prieten care va ramane langa tine, si te va iubiva va iubii pe amandoi big grin succes!