| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Adelina, am 19 ani. Sunt anul I la facultatea de drept. Am o relatie cu un baiat de 4 ani. Il iubesc foarte mult. Si el ma iubeste la fel. Am trecut impreuna prin bune si rele. Acum o saptamana m-a intrebat daca vreau sa fac dragoste cu el. Eu sunt inca virgina. Si imi este teama sa nu ma doara. Aveti cateva sfaturi? Pot sa fac ceva care sa nu ma doara? Va rog din suflet sa ma ajutati! Va multumesc! Pa pa

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te-a asteptat 4 ani?
Hai mai ca asta e subiect de film.
Eu daca eram baiat nu asteptam atat... Whateve!

daniela
| daniela a răspuns:

Lasa-te purtata de dorinta

| valThina a răspuns:

Nu trebuie sa te doara.trebuie sa te excite cat mai mult si sa aiba multa rabdare cu tine. daca nu o sa stai cu gandul ca o sa te doara va fi ok. oricum durerea nu este insuportabila

| constantyna a răspuns:

In ce scop vrea sa te dezvirgineze? Ca sa vada cum e si apoi sa te lase? Nu te lasa amagita, daca nu aveti de gand sa stati mai mult impreuna, preferabil, toata viata, pentru ca va incepe un sir de suferinte de care la inceput nu-ti vei da seama: sa cauti parteneri, poate ca ei nu vor relatii stabile, si vei ajunge sa te multumesti cu relatii trecatoare, foarte greu de "manageriat", deoarece oricum sunt riscante.Nu de durerea dezvirginarii sa-ti fie teama, ci de urmarile pe plan social(te vei casatori cu barbatul?), medical, relational, etc.

| dydy22 a răspuns:

Buna parera mea depinde si de prietenul tau trebuie s ate fac intr-un fel sa te excite foarte bine si nu mai ai nevoie de lubrifiant, de el depinde totul si sa nu te gandesti la dureri, ce pot sa iti spun bafta multa

| andalu a răspuns:

Este imposibil sa nu te doara prima data, poti eventual sa incerci un lubrefiant.
Un comentariu pe langa subiect: este total irelevanta fac la care esti.Nu te ajuta nici pe tine in dimunuarea durerii, nici pe mine (noi) pentru a-ti oferi un sfat mai bun.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai sa nu te doara nu prea poti face nimic.nu pot sa spun ca o s aai dureri de mori. dar na se rupe himenu.acum.daca te ia si el cu usurelu o scoateti pana la capat.bafta :*

| Myr3ll1994 a răspuns:

Nu stiu daca poti sa faci ceva ca sa nu te doara eu stiu ca asa este prima data cand faci dar oricum crede-ma ca durerea aia o sa se schimbe in placere

| jocnecurat a răspuns:

Cu 2 minute inainte de sex unge-te cu Boramid in vagin si nu o sa simti durerea.

| raisssa a răspuns:

De ce iti faci atatea griji inutile? nu e vorba de o durere insuportabila... e ceva trecator, daca esti sigura si il iubesti nici nu ar trebui sa te mai gandesti la asta... e un pas firesc, asa ca lasa-te purtata de val.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi la Cauta. intrebari, sus, cu keyword "prima data", "dezvirginare".
Oricum, multa tandrete, rabdare, dus sau baita inainte, un pahar de sampanie fiecare (relaxeaza si optimizeaza!), la debutul preludiului, igiena, securitate, confort cat incape, cioco, fructe, papita buna, lumanari parfumate, prezervative, si comunicare sincera + umor si intelegere!
Daca e prea greu, si pare sa nu mearga, amanati pe a 2a sau a 3 a zi, cand te vei simti tu mai confortabil!
Success! si nu fa greseala sa astepti Marele Orgasm, daca nu ati practicat Petting-ul in tot acest timp. vine el cand trebuie, fii linistita!
Puteti cumpara si citi inainte, "Tot ce ai vrut sa stii despre sex" de dr. David Reuben, pe care o puteti gasi la librariile Carturesti sau Humanitas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbesti serios? adica sunteti de 4 ani impreuna si in timpul asta nu ati facut niciodata sex? incredibil nu pot sa cred. 4 ani fara sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni bolnavi, care nu mai au ce discuta...inca mai zice cum o cheama si unde invata...in camp cu tine

| supersexy a răspuns:

Ca sa nu te doara nu este nic un medicament dar cand sunteti amandoi forte ancalziti no sa te doara dar normal o sai spui s-o faca mai ancet fa-ti curaj pentr ca alfel ai putea sal pierzi sa ai succes