| anonim_4396 a întrebat:

BUNĂ. MĂ numesc adriana am 16ani şi vreau să îmi ajut şi eu prietena cea mai bună. nu ştiu de ce dar ea nu a avut decât un prieten de care s-a despărţit după trei luni pentru că el era mai MARE cu 5 ani ca ea. ea are 16 ani şi ştiu că pe simte prost pentru că nu are pe cineva. îmi spune câteodată că e invidioasă pe mine pentru că sunt mulţi băieţi care vor să fie cu mine şi EA nu îşi poate găsi pe nimeni. e drăguţă dar are 1.80-şi această cred că e cauza. băieţii nu sunt aşa afectuosi ŞI îmi iubesc prietena dar nu ştiu cum să o ajut suntem în aceeaşi clasa. îmi puteţi da un sfat vă rog. am să ţin cont de părerile voastre mulţumesc mult

3 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Incearca sa o ajuti sa capete incredere in ea, sa fie ea insusi, naturala, sa nu o intereseze ceea ce spun ceilalti din jurul ei. incearca sa o ajuti sa nu creada ca este inferioara celorlalti, din cauza inaltimii. sa aiba incredere in ea.winking

| gyo a răspuns:

Se simte singura. daca vrei sa-i fii o prietena buna si sa o ajuti incearca sa petreci mai mult timp cu ea, cel putin pana trece de pasa asta proasta.asta o va ajuta mult.invit-o sa doarma la tine, iesiti prin oras, la plimbare, la un suc, ocupati-va timpu impreuna, asa ea nu va simti lipsa unui prieten.

poate daca iesiti mai des intalneste si ea pe cineva si totul va fi bine

succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E frumos ca mai sunt si prieteni adevaratihappy. Incearca sa ii explici ca nu totul de viata se rezuma doar la iubit sau la a avea pe cineva doar sa nu stai singura.Are o varsta frumoasa. e adolescenta. Spune-i sa ii traiasca copilaria care o mai are ca la batranete isi va aminti cu drag de aceste episoade ale copilariei.

Eu am tot 16 ani si nu am prieten si nu duc lipsa laughing. Sper ca ti-am fost de ajutor happy