| ღmarynaღ a întrebat:

Buna ma numesc Alexandra si mie imi place de un baiat pe nume Robert si nu pot sa ma apropi nici la un metru de el dar el crede ca-l plac si trebuie sa-i arat ca nu-l plac ca sa fim amici, ca asa nu vrea sa vb cu mine ce trebuie sa fac ca sa-i arat ca nu-l plac

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai baga in seamaa.prefa-te ca nu-l vezi. poarta-te cu el ca si cum nu l-ai cunoasteetongue daca te uiti la el si il bagi in seama nu o sa ajungi niciundetongue

2 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Adica lui ii plac fetele care il urasc? Tie daca iti place de el de ce vrei sa fii doar amica cu el? Ca sa ii arati ca nu il placi nu este nicio alta cale decat sa nu vorbesti cu el si sa nu il mai privesti! dar asa nu vei ajunge la inima lui. Ce intrebare fara sens ai pus si tu!

| IIIx333III a răspuns:

Mama...intrebarile astea sunt cumva postate de mine?

Am EXACT aceeasi situatie. Si eu plac pe un anume Robert, nici el nu vrea sa ma apropii de el pentru ca stie ca il plac, pleaca cand ma vede... si asta ma scoate din sarite.

Incearca sa il ignori cat mai mult, uita-te la el lung, apoi miscati privirea in alta parte, natural. Nu te mai duce unde se duce el, lasa-l sa-si traiasca viata. In cel mai bun caz, daca aveti vreun prieten comun, spune-i prietenului ca nu il mai placi, si cu siguranta vestea va ajunge si la Robert.

Sper ca te-am ajutat, o zi buna!