| Playboyx a întrebat:

Buna ma numesc Codrin si la scoala am un coleg care tot timpul cand ma vede ma ia de mana, ma mangaie pe picior in banca si in baie m-a pupat pe obraz, chestia e ca am prietena si de cand el se comporta asa am inceput sa dezvolt sentimente pentru el, ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E irelevata orientare sexuala aici. Trebuie sa decizi daca vrei sa fii cu fata respectiva sau cu baiatul respectiv. Adica no pot sa fie si amandoi atat timp cat stiu de celalat si sunt de acord.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ai prietena, ignora-l pe colegul tău.

| Balonaseplutitoare a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa te decizi daca vrei sa scapi de el sau nu.
In al doilea rand ar trebui sa consulti un pshiolog sa vezi ce orientare sexuala ai
In al treilea rand poate esti homosexual sau bisexual poatee

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai56t a răspuns:

Este posibil ca tu sa fi la pubertate si sa nu sti ce vrei.
La o anumita varasta, oamenii, aunt in cautare de personalitate, de auto-cunoastere...
Si este posibil, ca tu sa fi derutat de aceste etape din viata noastra, si sa nu sti pe unde sa o iei.
Vorbeste deschis cu parintii tai despre asta, si consulta un psiholog, pentru ati da seama cu adevarat ceea ce vrei.
Succes!