| lory_8987 a întrebat:

Buna ma numesc lory si am 14 ani.Anul trecut am fost cu un baiat.De cand am inceput scoala se tot uita la mine.Acum cateva saptamani m-a intrebat daca il mai iubesc si daca mai vreau sa fiu cu el in primul moment am spus ca nu stiu dar ziua urmatoare am spus ca da.Acum o saptamana mi-a zis ca vrea sa ia o pauza de la fete, i-am zis ca il inteleg dar i-am mai spus ca alta sansa nu va mai avea la mine.De atunci sunt foarte foarte trista adica plang zi de zi chiar daca dupa ce i-am zis asta mi-am cerut scuze de o gramada de ori.De cand ne-am despartit am observat ca el nu mai sta cu nimeni, parca s-a retras din lume. El sta in totdeauna singur nici pe prietenul lui cel mai bun nul mai baga in seama.Toti miau zis ca el inca ma iubeste si ca sa fac eu primul pas, i-am zis ca eu inca il iubesc el mi-a zis ca si el.De atunci sunt foarte confuza.Ma gandesc sa il las o perioada singur deoarece si eu am trecut prin asta.As dori sfaturi in special de la baieti.

Răspuns Câştigător
| GeOrGy2o1o a răspuns:

Buna!
Uite, raspunsurile nu trebuie sa fie neaparat de la baieti pentru ca am inteles ce simti fiind ca am trecut si eu prin asta...sad
Intradevar eram foarte trista si i-am mai spus ca eu inca il iubesc si am incercat toate sfaturile tuturor din clasa si mai rau mau despartit de el...
Pana la urma mi-am urmat inima si am inceput sa ma apropii incet incet de el si apoi ne-am sarutat cu intentia mea si am fost imreuna vreo 11 luni si jumatate pana ce a sosit o colega noua in clasa lui si i-a placut mai mult de ea decat de mine si m-am despartit de el inainte sa o faca el crying si inca mi-e dor de el dar daca stiu ca ma poate trada nu mai are nici un rost

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui pana la urma sa faci primul pas. Dupa ce mi-ai zis tu, imi dau seama ca asta te-ar indemna inima sa faci.De data asta mai actsioneaza si cu inima, nu doar cu capu`. Cred ca e singura solutsie.

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Lasa-l si pe el sa-si traga rasuflarea, sa mai invete la scoala si el.Peste o luna poti incerca sa-l intrebi iar daca mai tine la tine si daca te mai iubeste. N-am timp sa-si spun mai multe.Aufwiedersehen

| lory_8987 explică:

La scoala oricum nu invata