| Madalina_4901 a întrebat:

Ma numesc Madalina, si imi place de fratele celei mai bune prietene alea mele. El imi face avansuri(m-a sarutat dar apoi si-a cerut scuze). Problema este ca parintii mei nu ar fi de acord cu el pentru ca e mai brunetel.Acum o saptamana doua, a vrut ca sa incepem o relatie dar eu l-am refuzat si regret. Ce as putea face? Va rog ajutati-ma. Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Nu inteleg ce au parinti tai impotriva faptului ca e brunetel... il considera rrom sau ceva de genu? mama mama, si tu ai parinti rasisti?laughing nu esti singura... oricum ei iti vor binele si se gandesc ca tipul sa nu profite de tine oh go on slabe sanse, baiatul pare ft gentil daca isi cere scuze pentru cel mai nevinovat sarut. dulce lucru a putut face.
Eu in locul tau as vorbi cu el daca tot spui cati place tipul si m-as cupla cu el, nu ai ce pierde dintr-o relatie cu un tip asa simpatic cum il descri, eventual o vreme nu le spune alor tai... apoi "introdu-l" in familia ta incet incet...
Nu e bine sa ai regrete in legatura cu faptele pe care le faci, daca iti pare rau ca l-ai refuzat, vorbeste cu el si cuplati-vawinking!
Poate veti avea o relatie frumoasa si impreuna treceti si peste prrejudecatile parintilor! :* Ai grija happy

6 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Pai pana la urma vrei sa fi cu el chiar daca nu sunt parintii tai de acord? daca da vorbeste cu el spune-i ca ai vrea sa fi cu el, sau dai de inteles prin diverse gesturi acest lucru

| hotx a răspuns:

Incepe sa iei relatia cu usorul si nu te grabi niciodata. Mergeti la un suc si o prajitura, incearca sa-l cunosti si apoi discuta cu parintii tai despre el ( povesteste-le cum e, ce face etc ). Incearca sa mentii o relatie de comunicare atat cu el cat si cu parintii si NICIODATA nu te grabi in luarea deciziilor. Daca apelezi la sfaturile prietenilor, incearca sa asculti mai multe pareri pana sa-ti formezi o idee generala. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| Nicky29 a răspuns:

Pai fi impreuna cu el nu conteaza ce spun parintii tai conteaza cea ce vrei tu.Pnm si maicamea zice sa nu ii aduc o tiganca acasa dar pana ma casatoresc pot sa umblu cu cate tiganci ar vrea.Si nah daca chiar motivu e ca el e mai brunetel strangeti bani imrepuna si il trimiti la coafor sa isi faca suvite argintii.Se gasesc solutii la orice problema dar trebuie puse im practica nu sa stai pe loc.

| NoChanceForUs a răspuns:

Sari peste prejudecățile alor tăi.Să spunem că „nu ai fost la lecția aia".Te duci frumos la el și-i spui că-ti place de el,insă l-ai refuzat de tema alor tăi, însă acum te-ai hotărât. Dacă e înțelegător si te place, nu îți va da un răspuns nefavorabil.happy

| MissL a răspuns:

Conteaza sa fi tu fericita si sa te simti tu bine, restul nu e important. deci fa ce crezi tu ca te face fericita!

| anonimul a răspuns:

Daca e fratele prietenei tale cele mai bune ar fi bine sa ii spui ei intentiile tale, altfel se va supara si va spune ca nu este o prietena buna deloc