| Killaritza a întrebat:

ma numesc Mara si vroiam si eu niste raspunsuri sincere...eu am avut un iubit care acum imi este cel mai bun prieten am uitat tot ce s-a intamplat intre mine si el dar acum eu sunt unul din prietenii lui iar el mereu cand ma duc la iubitul meu se supara si pleaca nu vrea sa stea cu noi sa jucam niste carti ceva doar pleaca nu vreau sa se simta prost iar iubitul meu tot vrea sa stam si cu el si eu cred ca prietenul meu se simte cam prost ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Al3xandru87 a răspuns:

Uite Mara. sunt 3 persoane Tu, iubitul si fostul eu zic asa 1. Tu ar trebui sa te gandesti bine daca e necesar sa i pui pe ambii in aceeasi incapere cu u, fostul poate fi gelos ca nu te mai are, poate inca tine la u. iar actualul ma mir ca incearca sa te tina alaturi de el. Acum e limpede ca fostul inca mai simte ceva pentru tine, daca a fost ceva serios intre voi 2. Ca sfat ti-as sugera sa ramai amica buna cu fostul dar sa i spui frumos ca intre voi 2 nu se mai poate intampla nimic ce implica o relatie sexuala sau sentimentala. si eu cred ca iubitul tau oricat de nepasator ar fi nu i e tot una sa te vada alaturi de fostul daca stie de relatia ta fosta cu el. Incearca sa te vezi cu ei separat, dar cu mai multa atentie asupra actualului si iti mai dau un sfat amical : cand mergi cu fostul la suc plimbare la tine sau la el, spune-i si iubitului si daca este de acord. Asa fostul va fi impacat cu ideea ca te vede continuare si Actualul se simte bine ca i esti fidela si i spui ca te vei intalni cu el separat. Dar pana la urma cum consideri u ca este mai bine vei face, Dar Cand vei lua o decizie gandeste-te la toate cele 3 persoane implicate ce e bine pentru fiecare :* kiss

3 răspunsuri:
| anamaria_6094 a răspuns:

Stii cum se spune nu e bine sa combini prietenii vechi cu cei noi.Cel mai bine e sa ii tii departe unul de altul.Asa nu se va simti prost niciunul dintre ei. Sper ca te-am ajutat! ___________________________________--Fundha?:*

| Bibishorrrr a răspuns:

Sa ti o discutie cu fostul tau prieten si sa lamuriti situatia.Sa afli daca mai tine la tine si il deranjeaza.Sigur se va rezolvahappy

| Deniisze a răspuns:

Incercati sa discutati... Poate ca pleaca pentru ca nu ii place sa te vada cu iubitul tau... happy Cel mai bine discutati si clarificati toata situatia. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!>big grin