| MaRiiH a întrebat:

Ma numesc Mari Acum 2 ani eram impreuna cu o fata Marinela si ne-am certat pentru un motiv prostesc.Ne`am despartit, ea era cu altul, eu cu alta.Eu m-am despartiti de iubita mea pentru ca de cate ori vorbeam cu ea ii spuneam Marinela ( numele celei de care sunt indragostit) ma gandeam tot timpul la ea chiar si in momentul de fata ma gandesc la ea Ea este in continuare cu iubitul ei care sau intalnit decat 2 ori in 1 an. Si nu stiu cum sa fac sa ii spun acum Ca O IUBESK enorm de mult... nu mai pot sta fara ea deci si seara cand dorm o visez nu as vrea sa ma mai trezesc.Cum sa fac sa ii spun ce simt sa ii spun ca o iubesc mai mult decat pot ieri am fost la ziua ei si cand am fazut`o ce frumoasa e mi-am dat seama ce prost am fost... ce ne-am certat.Ce ziceti sa fac? As vrea sa ii zic maine ca o iubesc cand o duk spre scoala.Dar imi este frica nu stiu dcstraight face Ce ziceti sa ii spun sau nu sad?

Răspuns Câştigător
| Septembrie a răspuns:

Buna!

Dupa parerea mea ar trebui sa vorbesti serios cu ea si sa ii spui tot ce ai scris mai sus. Apoi intreab-o daca ea mai simte ceva pentru tine si daca vrea sa fiti din nou impreuna.In functie de raspuns tot ce iti mai ramane de facut este sa ii accepti si sa ii respecti decizia.

Succes!

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vise de copii, nu faci nimic. Ea are prieteni.

| BLeur a răspuns:

Fata vrea de la tine FAPTE, nu vorba. Bine thinking, orice fată vrea asta. Arată-i că o iubeşti, nu-i mai spune că e în zadar dacă îi spui că o iubeşti şi nu îi dovedeşti.

| MaRiiH explică (pentru BLeur):

Cum sa ii dovedesc ca o iubesc?sad

| BLeur a răspuns (pentru MaRiiH):

Nici asta nu ştii?

Uite, citeşte şi dă-ţi seama singur : http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/......0668_n.jpg

| ARF a răspuns:

Pai trebuie sa ii spui. CUm ar fi daca nu i-ai spune, ea s-ar casatori si ar avea copii? Ar fi prea tarziu, corect? Eu ti-as sugera sa ii spui ce simti pentru ea, si sa ii dai si un trandafir, fetelor le plac si faptele, nu doar vorbelewinking In plus, daca nu iti reuseste, mai incearca! Nu te da bataut! Niciodata sa nu te dai batut! Cum spunea Henry Ford: "Eşecul e pur şi simplu şansa de a încerca din nou, de data asta cu mai multă inteligenţă."

| marianamay a răspuns:

Eu as spune sa nu ii spui ce simti pentru ca ea are deja pe altcineva si nu ar fi frumos sa il lase pe iubitul ei pentru tine. Daca nu ai stiut sa o apreciezi acum este prea tarziu.Parerea mea.

| simonafrumoasa a răspuns:

Spune-i! Impacativa este evident ca va iubiti. Ce mai astepti?

| Anonimus197568 a răspuns:

Nu mai ai ce face daca ea nu mai tine la tine, dar exista si varianta ca ea sa se fi pus cu iubitul ei de acum ca sa te faca gelos. Oadata ce ai fost cu ea stii ce ii place fa-o fericita arata-i ca ti la ea nu prin vorbe ci prin fapte.Bafta

| MaRiiH explică:

Ba voi st nebuni? Nu intelegeti ca o iubesc prea mult...straight face cum sa o las in pace sad