| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc maria acum o saptamana am facut sex neprotejat am simtome de sarcina greturi ameteli si nu-mi place nimic dar ieri mi-a venit ciclu se poate sa fiu insarcinata.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme pentru simptome de sarcina, deci trebuie cautata o alta cauza a problemelor tale. Daca menstruatia a venit exact in ziua in care trebuia si va fi normala din toate punctele de vedere, nu esti insarcinata.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Se poate sa fii insarcinata si sa-ti vina ciclul peste sarcina. fa-ti un test de sarcina ca sa fii sigura si data viitoare protejeaza-te.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Ai aceste simtome pentru ca iti este teama. Nu esti insarcinata. Mai ales daca in urma cu o saptamana ai intretinut relatii sexuale. Menstruatia poate veni si peste sarcina, dar mai rar. Eventual fa un test de sarcina peste o luna.
Data viitoare cand faci sex, protejeaza-te! S-au inventat atatea metode de contraceptie...Trateaza totul cu maturitate si fi responsabila!

| lyrics a răspuns:

Nup
nu esti insarcinata

| Mandy a răspuns:

Nu draga, stai linistita :*

| s.m. a răspuns:

Hmmm, ceea ce scrie mai sus e o afirmatie, nu o intrebare. mai atenta pe viitorwinking
nu cred ca esti insarcinata, linisteste-te! nu aveai cum sa ai deja dupa o saptamana simptomele specifice unei sarciniwinking! Si ca sa te lamuresc mai bine, sa stii ca e posibil sa fii avut simptomele astea pentru ca trebuia sa-ti vina c. m, mie cel putin asa mi se intampla de un timp incoace, si am auzit de la mai multe persoane asta, ca au greturi inainte de ciclu.si cu faza cu " nu-mi place nimic", asta e deja semnalu cel mai clar ca erai inainte de ciclu, asa-s majoritatea fetelor, sunt mai imposibile in perioada aiahee hee :* si calmeaza-te, si data viitoare fii precauta :-p

| AnnaMarrieee a răspuns:

Nu esti insarcinata.Protejeaza`te ca sa nu ai problemewinking.
Baftasmug.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot cei posibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru linistea ta fa-ti un test si eu am patit exact ca tine si nu am fost insarcinata

| BBelivee a răspuns:

Iti poate veni sarcina, si pe timpu' de sarcina, chiar daca acest lucru' e rar. dar se intampla de ex matusa mea:d

| bubulinutza_9649 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata deoarece menstruatia nu lipseste...deci.ai scapat si luna asta laughing