| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc maria si am 13 ani doream sa va intreb neaprat daca am atins un prezervativ folosit iar apoi din neatentia am atins vaginul se poate sa raman insarcinata si menstruatie nu mai am de 2 luni nu stiu ce sa fac! ajutorrrrrrrrr!

Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pfff 13 ani, fetito tu nu o sa ajungi bine! cine naibii te-a pus sa faci asa ceva ma mai si faci sa rad pe deopartelaughing nu ti-a mai venit menstruatia? sa nu imi spui ca ti-ai inceput viata sexualastraight face daca te manca...doamne doamne...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te-ai spalat pe maini intre cele doua intamplari, riscul e zero. Daca nu te-ai spalat pe maini, cred ca riscul este mai mult teoretic, mi se pare imposibil practic sa ramai insarcinata asa.
La 13 ani, dereglarile menstruale sunt frecvente, asa ca lipsa menstrelor timp de doua luni e obisnuita. Totusi, cred ca ar fi bine sa te vada un pediatru specializat in astfel de probleme, pentru a te asigura ca nu e nimic in neregula.

Abh
| Abh a răspuns:

Al cui era prezervativul?

| aberu a răspuns:

De unde naiba ai gasit un prezervativ folosit? e clar ca a fost folosit la tine. fa ceva si vezi un ginecolog pina nu e prea tirziu

| ionela86 a răspuns:

Riscul de a fi insarcinata este de 0%.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai fa-ti un test,iar in cele din urma mergi la ginecologwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai fa-ti un test, iar in cele din urma mergi la ginecologwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Simptomele de sarcină apar de regulă la 2 săptămâni de la concepție: grețuri, dureri de cap, tensiune și creșterea în volum a sânilor, vărsături, etc.
Un test de sarcină și vezi rezultatul. Șansele sunt aproape nule, 0, 01%.
Trebuie să faci dozările hormonale la endocrinologie să vezi ce se întâmplă cu lipsa ciclului (amenoree) sau bea câte o ceașcă de ceai de crețișoară sau mușețel cu urzică (în părți egale).
Pa, pa.