| Mellyssa999 a întrebat:

Buna ma numesc Melissa si am nevoie de ajutorul vostru big grin. Iubesc un baiat de vreo cateva zile si nu pot renunta la el eu stiu ca el nu ma iubeste dar eu inca mai sper ca intr-o zis ma va iubi la fel de mult cum il iubesc si eu pe el dar, odata se comporta foarte tandru cu mine si odata nu mai chiar asa nu mai stiu ce sa cred as vrea sa pot renunta la el cu usurinta dar nu pot il iubesc prea mult incat sa il parasesc! vreau parerea voastra si dau fundita si multe multumiri :X

Răspuns Câştigător
| JustinPotter a răspuns:

Cel mai bine e sa dai frau sentimentelor tale si sa-i spui in fata ce simti pentru el si ce te deranjeaza tot odata la el.Intreaba-l daca tine la tine si daca puteti sa continuatzi aceasta relatzie.
Ai putea sa-l coplesesti spunandu-i ca ai suferit foarte mult din cauza indiferentzei sale si nici macar cei mai buni prieteni nu te mai binedispun.Asculta sfaturile mele sunt baiat si am trecut si eu prin astfel de momente dar am iesit cu bine din ele! MULT noroc:X:X:X:X:X:X!

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Draga, iubirea nu apare dupa 3-4 zile, ceea ce simti tu e o ''indragosteala'' sau atractie; pur si simplu iti place tipul!

Normal ca nici el nu te iubeste dupa doar atat de putin timp, sentimentele profunde apar mai tarziu, pe masura ce relatia avanseaza.
Eu zic sa nu ii arati cat de ''moarta'' esti dupa el ca o sa-si bata joc dupa si o sa suferi. Ia-o incet, flirteaza subtil ca o adevarata femeie, nu te oferii pe tava, concentreaza-te sa il cunosti mai bine si abia apoi decide daca el e chiar potrivit pentru tine!

App, nu te increde prea mult in flirturile lui; pana nu pune ''marea intrebare'' nu poti fii siguta deloc de intentiile lui!

| Muceas a răspuns:

Pai, nu poti controla sentimentele baiatului. happy Doar spune-i ce ai pe suflet. happy Habar n-am nu sunt exeperta cu baietii thinking Intreaba-ti inima, dar ai grija sa n-o trezesti. happy

| someone24 a răspuns:

Iubire doar de cateva zile? Nu cred in asa ceva. Poate doar te simti atrasa de el sau incepi sa te indragostesti de el. Iubirea in adevaratul sens al cuvantului e altceva. Eu zic sa discutati sa-l intrebi ce simte pentru tine, arata-i si tu ca iti place de el iar daca vezi indiferenta din partea lui fii mai rece cu el caci daca te vrea langa el cu siguranta iti va arata asta.