| natalyta_4492 a întrebat:

ma numesc Natalia si as vrea si eu citeva sfaturi: sunt intr-o relatie de 1 an si in ultimul timp, intre mine si iubitul meu apar certuri, cum as putea fi mai indiferenta?

7 răspunsuri:
| alexamiriam a răspuns:

Buna Natalia.
Nu e mare lucru. in orice cuplu` exista certuri. incearcati sa ajungeti la un congres tot timpul. si explica-i iubitului ca tii la el si ca ai suferi daca v.ati desparti. happy si tot ce simti.
Viata merge inainte!
Succes, natalia
Pup:*:*:*

| DDDDDD a răspuns:

Pai nu cred ca indiferenta te-ar ajuta, pentru ca l-ai rani pe el.crede-mahappy

Incearca sa fii intelegatoare, cand e o problema, nu repede cu gurita pe el, gandeste...si sigur vor fi explicatii.

Asa eram si eu...si vr la fel sa fiu mai indiferenta dar il raneam, si credea ca nu il mai iubesc, deci nu e bine.

| gheorghita a răspuns:

Pai ai putea sa nu te mai enervezi cand el spune ceva ce nu iti convine si sa spui ca el, incearca sa te gandesti inainte de a spune ceva ( de ex. de enerveaza si iti vine sa spui vrute si nevrute controleaza-te). Nu fi-ti orgoliosi totusi aveti o relatie de 1 an, e pacat sa va pierdeti iubirea pentru niste mici certuri. Iubiti-va mult!

| Just a kid a răspuns:

Pai nu ar trebui sa fii indiferenta daca apar certuri.ar trebui sa discutati probleme nu sa va prefaceti ca nu exista.si daca vrei neaparat s-o faci pea indiferenta numai tu te poti convinge si iti poti propune asta. cea mai grea lupta e cu tine insutisad totusi parerea mea este mai intai sa discutati si sa va rezolvati problema impreuna

| marsy a răspuns:

Nu trebuie sa pari indiferenta fata de iubitul tau si relatia voastra pn ca el va crede ca tie intr-adevar nu-ti pasa de el si de relatia voastra. Discutati liber, spuneti-va parerile si o sa vezi ca intotdeauna exista o rezolvare. in special pn cei ce se iubesc! Succese!

| Anecherry a răspuns:

Crezi ca indiferenta e solutia care va combate certurile? eu as opta mai mult pentru comunicare si initiativa.

| kromstein a răspuns:

Cum ai putea fi indiferenta decat fiind indiferenta?