| lariisarah a întrebat:

Ma numesc Sarah am 15 ani. Va rog frumos sa ma ajutati am si eu mare nevoie de sfaturile voastre. Prin iunie am cunoscut un baiat. Ne-am placut si am decis sa fim impreuna. Problema insa era ca noi nu eram din acelasi oras si ne vedeam odata sau de doua orii pe luna. Era o relatii minunata. Ne iubeam mult. Ne-am certat si ne-am impacat de 4 ori. Acum sutem despartiti. De fiecare data ne-am despartit din cauza distantei. El imi spunea ca ma iubeste dar nu rezista la distanta. Trebuia sa ma aiba langa mine. Acum cateva saptamani am mers la el in oras si ne-am intalnit. Imi cerea sa il imbratisez ma tachina si statea langa mine mereu chiar daca eram cu prieteni lui. Acum suntem despartiti dar stiu ca suferim aman 2 fiindca ne iubim mult si e greu asa. Nu stiu ce sa fac sa ne impacam din nou. Va rog ajutati-ma sau dati-mi un sfat happy Cea mai buna funda :*

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dragoste cu nabadai. Mutati-va impreuna pana va trece sau despatiti-va, apoi iti faci asa cum este si normal, o relatie loco.

| pietrean a răspuns (pentru neutrino):

Fata are 15 ani! Cum sa se mute impreuna si in alt oras?
Nu iei in considerare ca raneste parintii, ca este inca la scoala, ca este prea tanara?!

| neutrino a răspuns (pentru pietrean):

Tanara, tanara, dar merge in alt oras dupa castraveti! Apoi, raspunsul meu era pentru cei ce pot intelege...si putina ironie.

| pietrean a răspuns (pentru neutrino):

Unde vezi tu "ironie" in raspunsul tau? Fata mai mult ca sigur,poate lua in serios raspunsul tau, ca doar asa se intelege(sa plece).Si mai lasa vulgaritatile, ca nu-si au rostul!
Cu micile noastre puteri, de oameni maturi, incercam sa ajutam copii/tinerii si nu sa-i bagam in ceata.

| neutrino a răspuns (pentru pietrean):

Chiar daca esti nascut in '53, nu am pretentia ca tu sa intelegi astfel de raspunsuri. O seara buna!

| pietrean a răspuns (pentru neutrino):

In cazul in care o sa fii alta data, mai explicit si o sa vorbesti politicos, pot intelege orice.O seara buna si tie!(Ai uitat sa pui femininul.)

| neutrino a răspuns (pentru pietrean):

Nu am stiut ca "pietrean" este de genul feminim, dar crede-ma ca aceasta discutie nu-si are rostul.

| pietrean a răspuns:

La cei 15 ani, trebuie sa-ti vezi de viitorul tau.Chiar daca spui ca "va iubiti mult",asta nu inseamna sa nu ai grija scolii, a reusitei tale in viata. Daca el nu intelege, sa aveti o relatie "la distanta", pentru a avea timpul necesar studiului, cred(sunt sigura)ca ar trebui sa-l uiti.Mai ales ca spui, ca va tot certati. Oare el este mai mare decat tine? De asta nu rezista fara tine "la distanta", oare sexul ii lipseste(deduc eu)? Vad ca mai mult vrei tu sa continui relatia.Eu nu prea cred in relatii la distanta,nici la varste mai mari, fiind chiar si casatoriti.Dar la varsta ta, nici atat nu cred!
Concluzia:cauta un baiat, care te poate intelege in tot ce faci, din orasul tau!
Sper sa iei in considerare sfaturile care ti se dau si nu ceea ce iti convine tie.

Răspuns utilizator avertizat
| dadionetwothree a răspuns:

La naiba, mi-am amintit de "povestea mea de dragoste". Dupa 10 luni de relatie la distanta, 2500 de km ce ne desparteau, s-a despartit de mine.
Infine, revenind, tu lupta pentru voi doi, vorbeste cu el serios si intreaba-l daca vrea sa continuati si sa aveti un viitor frumos in care sa fi-ti impreuna. Succes.

| trista12 a răspuns:

E baiat. El de ce nu vine la tine? O relatie la distanta o sa fie grea mereu, mai ales in adolescenta. Daca chiar va iubiti, trebuie sa luptati amandoi pentru aceasta relatie. Vorbeste cu el, explica-i ca cine iubeste nu renunta chiar asa usor. Daca e dispus sa lupte, merita sa lupti, daca nu...

| AntoGeo a răspuns:

Din cate observ voi chiar va iubiti... Stiu si eu cum e sa ai o relatie la distantastraight faceUite mai bine suna-l sau du-te la el si spune-i ca il iubesti si ca sti ca si el te iubeste mult.Sigur va vrea sa va impacati! Eu va urez succes:X