| Alexandra_2728 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Am 12 ani si sunt cam speriata de menstruatie.Inca nu mi-a venit da sunt ffffff emotionata! Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Prankster6 a răspuns:

Pai... toate fetele/femeile au pana la urma! prima data e...
-nu te doare nimic
-iti vine foarte incet o substanta maronie
-trebuie sa folosesti tampoane pe marimea ta
-te sfatuiesc ca noaptea sa iti pui special pentru noapte
-sa te schimbi''regulat''
-dupa ce te schimbi e indicat sa te speli bine pe maini
-spala'te la partile joase si dim si seara
-sper ca te-am ajutat
-funda?

5 răspunsuri:
| username23 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi draga, toate fetele la un moment dat trec prin asta, si nimeni inca nu a murit. Nu te teme, nu e chiar asa de ingrozitor cum crezi. Eu tot aveam asa niste ginduri de teama, ca e ingrozitor si ca o sa curga mult, dar dupa ce mi-a venit nu m-am mai temut, si daca te temi sa nu te patezi cind iti vine prima oara nu te teme, ca nu curge asa mult, o sa observi cind te duci la toaleta o pata maronie deodata pe lenjerie, sa stii ca asta e un semn bun. Informeazate mai mult de pe net, ca acum ai de unde, dar cel mai bine intrab-o pe mama ta, ea la sigur iti va da cele mai bune sfaturi! Don`t worry! Va fi bine! Sper ca te-am ajutat cumva! Bafta! Pupici!

| Lovely a răspuns:

Nu ai de ce sa fii speriata!
:* stai linistita, e o chestie care se intampla oricarei fete si arata ca organismul tau e perfect sanatos.

Vorbeste deschis cu mama ta despre acest subiect. Ea te va invata ce si cum. Ai grija de tine:*

| Johnny_3797 a răspuns:

NU te ingrijora totul e ok.Toate fetele trec prin aceasta.Vei simti citeva dureri de la vagina se va scurge un pic de singe cafeniu si ca sa nu te doara pur si simplu ei o nospa si gata, vei vedea ca cu timpu te vei deprinde happy

| PupicelT a răspuns:

Calma fata...:*

| andreea9401 a răspuns:

Scriei scrisoare lu mos craciun poate asa mere laughing