| lady_9246 a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste ideei cum sal recuceresc pe fostul prieten. ii o poveste mai complicata dara va sp pe scurt...am stat impreuna 1 an jumate.prima data am stat mai mult la vrajeala dupa 1 luna ne-am despartit si am ramas prieteni... dupa 4 luni a zis sa ne impacam ca vrea sa fim impreuna iar eu am acceptat si am stat 9 luni impreuna dupa care mia sp ca vrea sa ne despartim si de atunci nu mai suntem impreuna iar acum are prietena de 1 luna.

3 răspunsuri:
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Pai intreaba-l daca vrea sa fiti din nou impreuna si fa-l sa iti spuna ce simte cu adevarat pentru acea fata... poate ca nu o iubeste si poate ai o sansa, daca nu atunci fa-l geloss nu cred ca a disparut toata dragostea adica, cel putin un firicel cat de mic sigur a ramas intre voi...atunci mareste acel firicel cu geloziee. spune drept esti geloasa pe fata cu care e el acum impreuna acum, nu-i asa?
Ei bine intoarce-i jocul. fa si tu ca el, fa-l gelos

| Polly_7765 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la fel cu fostul prieten.
Eu am incercat sa nu mai aduc argumente despre relatia noastra si sa devenim prieteni buni.
La scurt timp s-a despartit de prietena sa. iar dupa cateva zile mi-a spus ca inca tine la mine si ca ii pare rau ca a vrut sa ne despartim, pacat ca era prea tarziu deoarece eu deja aveam prieten si tineam mult la el.
Daca tu chiar il iubesti, pentru un timp ar trebui sa nu-i arati asta si sa te atasezi de el mai mult ca de un prieten, asta cel putin pana cand se desparte de actuala lui prietenahappy
Sper sa te fi ajutat:*

| lady_9246 explică:

Sunt cam geloasa normal pentru ca chiar il iubesc iar el cand ne-am despartit mia sp ca nu mai simt nimic pentru mine si sa ramane prieteni... iar daca i-am sp ca mai devreme sau mai tarziu o sa vrea sa fim din nou impreuna mia sp ca nu se stie niciodata