| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Un baiat se intalneste cu o fata de la mine din clasa si mie imi place foarte mult de el. Am impresia ca se intalneste cu ea doar ca sa nu fie singur...ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum pot sa-i atrag atentia catre mine? Funda...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa devii putin mai tupeista si i-ati cum s-ar spune "inima-n dinti" pentru a-l aborda prin orice metode sau mijloace de comunicare, pentru a-l face sa inteleaga ca-l placi, sau daca esti in stare ar fi si mai indicat sa o faci in mod direct fata in fata pentru a-i spune ca ai dori sa deveniti prieteni sau chiar mai mult decat atat. In cazul in care iti lipseste "curajul" ii poti trimiti un mesaj prin intermediul caruia sa-i prezinti mai pe larg sentimentele tale de natura afectiva fata de el.Nu este deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Succes

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Voi fetelor sunteti asa invidioase pe fetele care va cuceresc idolul incat va imaginati chestii ireale.

| Stefan00067 a răspuns:

Stii ce ma impresioneaza pe mine? Sinceritatea la o femeie. Adica sa nu fie genul ala: Iti spune un lucru si face altul. Fi cat mai sincera cu el. Spune-i ca il placi. Sau, daca il placi si ti-e frica sa ii zici stai pe langa el. Incearca sa vorbesti cu el. Daca incearca sa evite contactul vizual, ori inseamna ca este dezinteresat, ori ca este prea timid. Daca se uita fix in ochii tai si iti da o impresie de plictiseala, e sigur. Nu te place.