| trista_2269 a întrebat:

Bunasad. ma simt atat de singura, atat de rau.nu stiu nici macar ce simt cu adevarat.de 3 saptamani m-am despartit de baiatu la care tineam enorm, desi nu realizam chestia asta.de fapt am realizato de cateva ori dar si atunci tot cand simteam cal pierd, si pe urma iar uitam cum e fara el.acum l-am pierdut de tot...cred.am fost impresuna peste un an, ne-am despartit de 5 ori si mereu sa intors la mine in maxim 1 luna.au incercat multi sa ne desparta, si nu reuseau, am reusit eu cu orgoliu si cu incapatanarea mea s-o fac.simi pare foarte rau, da se pare ca pentru el e prea tarziu sa zic asta. l-am rugat totusi sa ma ierte, sa ma lase sai arat ca m-am schimbat. mi-a zis ca e prea tarziu si ca asta a incercat sa am faca sa inteleg un an de zile.pana acum 3 saptamani zicea ca ma iubeste, cand ne-am despartit a zis ca vrea doar o pauza in care sa realizez ce fac si sa revin cu picioarele pe pamant ca sa ne fie bine impreuna, acum vadk de fapt vrea sa ne despartim de tot.
va rog, ce sa fac oare ca sa ii demonstrez ca m-am schimbat? ca desi nu i-am ziso prea des stiu ca tot ce facea facea pentru mine.il vreau inapoicryingce sa fac?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea: "dupa fapta si rasplata". Ce ati vrut voi doua (tu si @silvia), sa faceti pres din prietenii vostri? Sper pentru binele lor ca nu vor cauta sa se impace cu voi, pentru ca am cunoscut asemenea cazuri. Si inca un lucru: voi nu va puteti schimba prin forte proprii.

| MituPitu_3301 a răspuns:

Vobeste cu el sincer si deschis, spune-i adevarul, explica-i cu adevart ce simti, daca ati fost impreuna un an cred ca puteti vorbi despre orice. Dar si el cred ca a jucat un rol in asta, intraba-l ce simte el acum lasand la o parte trecutul ce pare ca te-a afectat atat de mult.
Daca nu comunuci ce el sa afli situatia nu cred ca se va schimba ceva! Daca auzi cea ce nu vrei macar va fi adevarul...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sal convingi. iubestel in continuare astfel incat sa inteleaga ca il iubesti, chiar daca nu da nici un semnal de iertare nu renunta, continua, si nu cred ca nu o sa va impacati.

| Anonimous_5357 a răspuns:

Demonstreaza-i, fapte nu vorbewinking

| CapshunikDya a răspuns:

Asa spui acu ca te poti schimba, dar in momentu in care se va intorce la tine dupa o perioada vei fi la fel happy Lupul isi schimba parul dar naravul BAwinking. Incet incet tu l-ai indepartat, iar de la dragoste la ura e doar un pas (vorba vine). Spune-i ca il lasi o perioada de 3, 4 saptamani sasi lipeseasca gandurile, dar sa nu va vedeti deloc si dupa sa aveti o discutie serioasa, ca totusi a fost un an. Succes si pe viitor sa inveti din greseli :*

| silvia_4365 a răspuns:

In situatia ta ma aflu si eu.Incapatanata,orgolioasa si ambitioasa lucrurile care au dus si la desparirea dintre mine si EL.La fel imi spune si mie ca tine la mine, ca ma iubeste dar e mai bine sa ne despartim... Dar sincer iti spun daca intr-adevar tine'au la noi nu ne faceau sa suferim.Este greu mai ales cand te gandesti la clipele petrecute impreuna.Trebuie sa trece peste daca privim prea mult usa inchisa nu o vom vedea pe cea care se dechide...Ai grija de tine>big grin