| Letiția157 a întrebat:

Buna, ma simt balonata de o zi jumate după ce partenerul mi-a facut fingering, cred ca in jur la 20min...nu mai știu. Da n-am știut ca o sa fie asa ca pe moment n-a durut. Adica imi simt burta mare, umflata si mici crampe. Tin sa mentionez ca nu stiu daca mai sunt virgina ca am avut doua contacte sexuale neprotejate dar nu au fost cine știe ce, dar la primul mi-a curs sange deci probabil nu. Am 17ani și as vrea sa știu daca poate fi ceva grav sau nu.
O prietena mi-a zis că e de la faptul ca sunt stramta si asa e si ca o sa ma doară putin la început atata tot.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imbalonarea se produce din cauza mancarii sau a bauturilor acidualte, numai in burta/intestinul gros, iar sexul ori degetica se produc la pasarica, ori in vagin, care NU au legatura cu burta sau intestinul gros, fiind organe si cavitati total separate.

In ce priveste virginitatea, aceea a zburat la prima penetrare sexuala, deci nu mai esti virgina.

Te sfatuiesc sa pui mana serios pe o carte de anatomie, sau sa citesti articole despre organele tale reproducatoare, fiidca ca esti de jale, sa ajungi la 17 ani, sa faci sex si sa nu ai habar daca mai esti sau nu virgina. Ca sa nu mai spun ca este posibil sa fii si gravida, daca habar nu ai ce ti se intampla la pasarica.

| Adolf8 a răspuns:

Ai crampe de la emoții!

| PaulCos a răspuns:

Si crezi ca burta mare ( sau, ma rog, senzatia ) insemna ca ai ramas insarcinata cu degetul lui? Sunt femei adulte, casatorite cu dorinta de a ramane insarcinate care nu pot si platesc bani grei pentru asta, si tu?! Tu?! Ai ramas insarcinata cu degetul lui?! Atunci scrie o carte, cum ai procedat pas cu pas si vei fi bogata din vanzarea acestei carti. Sfatul meu ar fi insa, daca te gandesti sa scrii cartea, roaga pe cineva sa ti-o scrie, tu doar spune-i cum a fost, ca asa ar fi mai usor de citit de catre doritori. Modul in care scrii e cam la fel ca modul in care intelegi conceptia si contraceptia.