| Sarraa97 a întrebat:

Ma simt foarte penibil si nu stiu la cine sa apelezlaughing. Tocmai mi-am auzit parintii facand... stiti voi ce.Si ma enerveaza faptul ca nici nu se gandesc sau nu se gandesc ca poate ii aud.Nu stiu ce sa fac.As vrea sa ii fac sa se simte cumva nu stiu..pentru ca am auzit si am deschis usa camerei mele si m-au vazut.As vrea sa stie ca i-am vazut cum sa ma comport?(intle4g ca ii normal sa faci asta dar nu chiar asa)

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul in cuplu este normal, asta inseamna ca acel cuplu se iubeste. Tu ai o problema psihologica, ei nu au de ce sa se simta. iesi la plimbare daca chiar te deranjeaza micile zgomote care pot razbate prin usa dormitorului.

greece12
| greece12 a răspuns:

Da,undeva trebuia sa spui,ca sa te poti descarca de toata incarcatura emotionala pe care ai acumulat-o in urma acestei intamplari.
Intr-o casa in care exista copii,parintii trebuie sa monitorizeze absolut aceste lucruri!
Este normal sa aiba o viata sexuala activa si plina,dar intr-un mod extrem de discret,fara sa atenteze la sensibilitatea si trairile unui copil,care i-ar putea auzi...
Respectul reciproc se impune si decenta e obligatorie!
Asa ca,oricat ti-ar fi de rusine, spune-i mamei tale ca noaptea ai vrea sa dormi linistita, va intelege.
Pentru ca daca tie ti-e rusine o data, dansei ar trebui sa-i fie de zece ori, dragostea nu scuza indecenta!
Cere-i frumos sa te respecte dupa cum ii respecti si totul va fi bine.
Si nu-i judeca.
Bine?happy

| FastAndFurious a răspuns (pentru greece12):

Se pare ca de decenta doar tie iti pasa.
Pentru tine, Sharon, cu toata simpatia mea pentru raspunsurile pe care le dai cu mintea si din inima ta mare:
The Beatles - With A Little Help From My Friends
http://www.youtube.com/watch?v=jBDF04fQKtQ

| greece12 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Http://www.youtube.com/watch?v=z-f7UWa4UYI
Un multumesc ar fi prea putin.:)

| mona a răspuns:

Te enervezi degeaba, ce ai fi vrut sa mearga la hotel? asculta muzica la casti cand se mai intampla

| CristiB93 a răspuns:

Intra peste ei odata si o sa vezi ca o sa fie mai atenti.

| AikkoxD a răspuns:

Haha eu aveam 6 ani când am intrat peste ei în cameră şi erau în plină acţiunelaughing E normal, lasă-i în pace.

| h3r a răspuns:

Țipa mama sau cum i-ai auzit? Eh.
Doar se giugiuleau, ai tu 16 ani, dar nu ar face nimic știind că tu ești în preajmă.
Respectă-i totuși mai mult.

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu stau cu bunicii şi ei fac sex zi de zi. laughing Dacă te deranjează ascultă muzică în căşti. Mda, ei fac sex de faţă cu mine. Nici ei nu se gândesc că poate îi aud. Şi tot ei sunt de vină, dacă i-aş prinde m-ar crede că aş pune în practică. Nicidecum.

| RedNose a răspuns:

La fel mi s-a intamplat si mie,stiu ce ai simtit,pe mine ma bufnea si rasul pe langa nervi + ca am gasit si o jucarie de aia de la durex,parca eralaughing si m-am gacut ca nu stiu nimic,nu am vazut, nu am auzit, dar ei si-au dat seama fiinsca am vut sa merg la ei si cand sa intru in prima camera era incuiata, lucru care nu se intampla niciodata, iar ei cred ca erau in urmatoarea camera. M-am retras usor la mine in camera si dupa 5 minute i-am auzit cum faceau ture la baie.
Am peste 18 ani, am si eu o relatie de ceva timp si tot aiurea ma simt cand mai da semne ca fac ceva, macar sa faca fara sa aratelaughing

| Wehes a răspuns:

Urat. Nici nu vreau sa imi imaginez =]]

| FastAndFurious a răspuns:

Da, sexul in cuplu este normal dar si decenta este fireasca intr-o casa in care se afla si copii.
Una e sa faca sex si alta e s-o faca cu sonor de parca ar face inregistrari xxx cand esti si tu in casa.
Vorbeste cu mama ta si spune-i ca te simti prost la faze din astea. N-ar fi trebuit sa -i tragi de maneca, trebuiau sa stie si ei asta.

| FastAndFurious a răspuns:

Mai este cineva normal la mansarda pe aici in afara de greece12? Pana si o doamna medic si cu copii acasa vede problema invers.Saraa97 nu te uita cum suna majoritatea. Nu intotdeauna daca-ti spun 10 ca esti beat trebuie sa te culci! Tu vorbeste cu maica-ta ce te deranjeaza.

| 7639781254 a răspuns:

Daca esti tupeista, ai putea sa-i rogi (intr-un mod ironic) sa-ti dea si tie niste lectii sau sa le spui ca ai invatat mai multe aseara decat in orele de sexologie de la scoala...sau, ai putea sa dai dovada de bun simt si bla bla bla si sa te faci ca ploua. Bafta! :*

| mary4048 a răspuns:

Fa-te ca ploua...pe tine crezi ca te-a adus barza?laughing)

| anapricopi76 a răspuns:

Stai calma ca si ei au facut asta candva.

| kbxftw a răspuns:

Ce rea eşti. Eşti mare, ai 16 ani, nu mai trebuie să se ascundă.

| Thextruexme a răspuns:

Pai poate cred ca esti suficient de mare ..desi nu este chiar indicat sa iti auzi parintii facand dragoste ..la nici o varsta..Eu zic sa nu le atragi atentia. Daca se mai intampla o data sa ii auzi poti sa ii spui mamei tale ca te simti ciudat. Noroc.

| Rebekka97 a răspuns:

laughing)))Pe bune? Eeeh...asta e.Si la mine e cam la fel.Chiar daca incearca ei sa se ascunda tot se aude. Tatal meu vitreg e dotat rau dk intelegi ce vreau sa ziclaughing. Spune-i si tu lu maicata sa dea volumul mai incet noaptea ca nu poti sa dormi.

| Sarraa97 explică (pentru Rebekka97):

Mi-e cam rusinerolling on the floor

| Rebekka97 a răspuns (pentru Sarraa97):

Lasa rusinea daca vrei sa nu-i mai auzi.Ce vrei? Sa vina vecinu sa faca reclamatie?

| alinush21 a răspuns:

Ar trebui sa fi fericita ca focul iubirii si pasiunea dintre ei nu s-a pierdut ai sa ajungi si tu si o sa vezi cum e

| xAle a răspuns:

Faceti-o in grup