| هوراس a întrebat:

maine fac o luna de cand sunt cu prietena mea >:" ea este aceeasi zodie cu mine, rac, eu sunt din 16 iulie, ea din 26 iunie. e cu un an mai mare ( eu sunt a 6-a, ea a 7-a) cat credeti ca poate dura relatia asta daca ne vedem in fiecare zi la scoala si iesim in weekend in oras? funda >:"

Răspuns Câştigător
| anestiuta a răspuns:

Salut! Eu si prietenul meu suntem amandoi raci si suntem impreuna de 1 an si 6 luni, timp in care nu am avut certuri serioase ci doar mici contradictii. O relatie poate rezista oricat. Daca iti place de ea si o intelegi cred ca este foarte OK. Si noi ne vedem in fiecare zi, dar, spre deosebire de voi suntem colegi de banca si el este mai mare cu un an decat mine ( am fost data de 6 ani la scoala). La voi s-ar putea sa fie problematic la anul, cand ea va avea mai mult de invatat si apoi cand va pleca la liceu, dar daca gasiti solutii si pentru asta, nu vad de ce nu ati sta impreuna. La muuulte luni! Aveti grija de voi copilasi!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate sa dureze mult si bine daca va potriviti si aveti multe in comun si mai ales daca va iubiti

| Amelya02 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim.
Depinde de mai multi factori, kid happy

| Garffield a răspuns:

Serios? Nu conteaza zodiile si toate prostiile astea. (Ma rog, eu nu sunt pro intalnirilor din clasa a 6-a...) Am prietene care sunt leoaice si se comporta ca niste pesti. Conteaza felul tau de a fi, cum te-au educat parintii nu zodia. Conteaza cum va intelegeti. Ok? "Relatia" poate tine cat vreti voi sa tina.

| papusikk a răspuns:

Pai poate dura mult depinde cat de curva eee si sigur e ca o stie gagikmio... nu mai sta cu ea slabule...

| XxBlueRosexX a răspuns:

Dragostea nu are varsta...de ex eu am stat un an de zile cu un baiat mai mic decat mine cu 3 ani eu aveam 18 el 15 eu eram plecata in Italia el era aici. A fost increderea ce nea tinut vie relatia pentru ca nici eu nu l-am inselat si nici el a durat pana pe 10 ianuarie apoi ne-am despartit din cauza ca el a plecat in america.

| Ina93 a răspuns:

Uite ceva ce te poate ajuta intr-un fel
Rac si Rac : doua v�ltori �nlantuite. Asta da combinatie demna de romane de dragoste!

Doi romantici incurabili pot crea una dintre cele mai str�nse si mai frumoase relatii de pe fata pam�ntului. Sentimentele sunt aici la ele acasa, la fel si pasiunile. �n plus, casnicia are mari sanse de reusita, deoarece aveti am�ndoi un fel aproape intuitiv a va �ntelege. Ambii aveti si tenacitatea si rabdarea, dar si capacitatea sufleteasca necesara pentru a face ca relatia sa fie frumoasa.

Tu ai nevoie de sentimente intense, de afectiune rostita cu voce tare, de caldura si atentie din partea unui partener – si nu doar la �nceputul unei relatii. Ei bine, partenerul tau Rac le �ntelege pe toate si va sti sa fie alaturi de tine si sa-ti ofere toate acestea. Am�ndoi puneti un mare accent pe camin si pe familie : ar trebui sa va �ntelegeti perfect, chiar si fara cuvinte.

Dat fiind ca sunteti am�ndoi sub "stap�nirea" Lunii (guvernatorul semnului vostru), probabil ca, ori de c�te ori vei fi �n pasa proasta, Racul de l�nga tine va fi si el. Asta nu prea suna bine, dar norocul vostru este ca Luna se misca repede si pasele proaste, dispozitiile ciudate etc. o sa va treaca la fel cum v-au venit. N-ar fi rau sa �nvatati pe de rost fazele lunii, daca �nca nu le stiti : ea va afecteaza �n cel mai direct mod cu putinta.

| DjYeti a răspuns:

Relatia nu depinde de varsta..depinde de voi cum va potriviti. daca va iubiti puteti sa o tineti asa mult timp. daca e doar ceva superficial nu cred ca va fi ceva de durata. Din punctul de vedere al timpului petrecut impreuna e okhappy Mai iesiti si voi la un suc, o prajitura ceva si va fi okhappy