| Sevenup a întrebat:

Maine trebuie sa ma intalnesc pentru prima oara cu prietenul meu (avem vreo doua zile impreuna) si problema e ca sunt cam racita si imi doresc foarte mult sa'l sarut fara sa'i dau raceala.Nu cred ca mi'ar aduce multe plusuri chestia asta. Daca aman nu cred ca va fi bine...adica cine stie ce va crede? am mai amanat odata ca trebuia sa plec la tara
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doua zile de relatie ar fi absurd sa va sarutati. Cunosteti-va intai, vorbiti mult, apoi treceti la tinut de mana si mai tarziu, dupa cateva saptamani la saruta. Ca sa existe emotie in sarut, sa fie ceva adevarat, intim, memorabil, nu o prostiuta lipsita de orice semnificatii, facuta doar ca sa fie.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cum aveti zilele acelea doua impreuna, daca acum va intalniti pentru prima data? In al doilea rand, ce ai amanat ca sa pleci la tara? Cumva sarutul? Putea fi de scurta durata si prietenesc, dar in niciun caz amanat. Plecarea in alta localitate nu este o justificare pentru a evita acest gest. Mai mult va intelege acum ca esti racita si ii doresti protectie, decat motivul anterior. Chiar el insusi s-ar putea sa se fereasca daca ii spui cum stai cu sanatatea. Ceea ce, de asemenea nu ar trebui sa te deranjeze. Ar fi foarte normal. Nu va crede nimic altceva decat ca trecem printr-un un sezon in care organismul este mai sensibil. Si... la ce fel de plusuri te referi?

| fabiola a răspuns:

Daca ai gripa sezoniera ii dai raceala si fara sa-l saruti. Daca crede altceva in locul adevarului, cum clasifici un astfel de om? O relatie se bazeaza in primul rand pe sinceritate, incredere.

| Tiberius a răspuns:

Saruta-l, razi mult, vorbeste mult ...sunteti tineri o singura data.Fa ce simti. Evita sfaturile la toate dezaxatele gen Brigaela care probabil sunt virgine la 30 de ani.

| MidnightLady a răspuns:

Sa folosesti prezervativ.

| Minks a răspuns:

Peste 4 zile vrei sa i-o si pui, nu? La 2 zile mi se pare complet peste mana sa ii bagi limba pe gat. Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cum pentru prima data, si de unde pina unde e prietenul tau? ca si Briga te sfatuiesc sa o lasi mai usor cu sarutarile din prima ca nu stii prea multe despre el si nu dai nici bine in fata unui baiat sa-l saruti din prima