| ScapaMaDeEa a întrebat:

Mama prietenului meu ma iubeste enorm, ca pe fiica ei. Dar mama nu l-a acceptat niciodata pe Marius. sad Mi-a spus ca e urat! Parca ar fi o adolescenta fitoasa care se uita numai dupa baietii blonzi cu ochi albastri. rolling eyes Si iubitul meu arata foarte bine, se bat fetele pe el, doar ca mama spune ca: nu-i de nasul meu. 8-
Nici tata nu a avut vreo avere. Ea s-a maritat din dragoste, si mama ei o batea asa la cap...Dar acum cand e randul meu, nu-si aduce aminte ca sarea tata geamul la ea in camera! laughing
Adica am o relatie de 4 ani, si nu a aflat de mult. Dar nu inteleg cum poate fi impotriva, pana la urma mai am putin si ma marit...
Daca nu accepta sa fie sanatoasa, nu voi sta cu ea toata viata, daca pe el il iubesc cu el raman! As vrea s-o conving sa ma lase. Pot sa iau banii si sa le dau foc in fata ei! Il vreau pe el...Cum sa o conving? sad

9 răspunsuri:
| RedHeart a răspuns:

Parintii o sa fie intotdeauna protectori.
Nu le schimbi parerile doar zici ca ei si fa ca tine ca sa le fie tuturor bine.

| 97vladu a răspuns:

îi spui dacă nu îl acc te arunci pe geam

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca asta o va convinge, ai putea pur si simplu sa ignori ce zice, zici ca ea si faci ca tine. Si daca ar fi urat in fond tu esti cea care sta cu el si nu ea! Daca va iubiti faceti-va viata cum vreti si nu acceptati niciodata sa locuiti impreuna cu ea. Fara suparare, dar mama ta are cam multe frustrari...

| Numero1 a răspuns:

Daca voi va intelegeti si va iubiti restul numai conteaza, casa de piatra si multa fericire.

| xanderblackx a răspuns:

Depinde ce varsta ai... Iar mai pai fa ce simti tu ca e bine, dar inainte de toate, fi rationala si gandeste cel putin 1 minut singura fara nimeni, daca merita sau nu, sau daca intr-adevar stii ce inseamna resposabilitatea, viata de cuplu si grijile cotidiene. daca iti folosesti creierul si ajungi la aceeasi concluzie, fa pasul sta, poate merita si veti fi fericiti toata viata... numai bine si mult noroc in dragoste

| stef112 a răspuns:

Apune-i ca tu il iubesti asa cum e(cum i se pare ei) urat frumos chior(nu fac nicio aluzie, pe bune)si ca nu v-a trai ea viat impreuna cu el ci tu! Apune-i ca deja ai facut o alegere in dragoste si aceasta e el!

| BlondaTha08 a răspuns:

Încearcă să îi explici că sunteţi de mult timp împreuna, că îl iubeşti, că mama lui te iubeşte ca pe propria fiica şi e posibil să se schimbe lucrurile dacă îi explici.
P.S.-nu uita să îi spui lucruri frumoase de el.
Şi nu uita să îi explici ca până la urmă nu contează frumuseţea exterioară ci cea interioară. happy
Sper că ţi-am putut fi de folos. :*
Să îmi spui ce ai făcut!

| Loooolaaaa a răspuns:

Cu cat ii explici si te enervezi cu atat isi va intarii ideile, asa e omul. Incearca sa-i arati prin fapte, sa vada ca ce zice ea nu iti pune bete in roate si din potriva, ca tu cu fiecare cuvant urat al ei il iubesti mai mult. Ceea ce e real. happy Deci daca ai vazut ca nu merge cu cuvinte treci la fapte evidente. Pana la urma se ubisnuieste cu ideea nu?happy

Succesbig grin