| anonim_4396 a întrebat:

Mereu m-am intrebat o chestie. Daca eu as fi sechestrata si violata,apoi ii aud ca vor sa ma omoare si sa ma lase intr-o padure la marginea orasului,dar mai intai vor sa traga un pui de somn,iar eu in timpul asta iau pistolul uitat pe masa si ii omor pe amandoi. Ok, deci as face puscarie pentru asta?

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

"Daca eu as fi sechestrata si violata"

Din momentul ala, absolut tot ceea ce le faci agresorilor are mari sanse sa ramana cu zero urmari pentru tine, dar cum in Romania agresorii sunt mai prieteni cu legiuitorii decat victima, e bine mereu sa ai un avocat tare!

Make love not war! happy

16 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca asa ar sta treaba n-ai face. Daca asa ai vrea sa para ai face.

| DNSK a răspuns:

Nu. dar ce ganduri ai.

caramela
| caramela a răspuns:

Hey...trezirea ca visezi prea mult si devine cosmar..totusi visul tau vrei sa devina realitate? scenariul tau e demn de o scena de film.
orice tentativa se plateste..totusi cred ca ai gresit categoria
O zi bunahappy

| BlackheartQueen a răspuns:

Fii sigura ca ar trage un pui de somn. Te uiti la prea multe filme.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai nicio dovada ca lucrurile stau cum prezici tu.
Sa zicem ca ai fost in legitima aparare. Procesul ar fi lung si costisitor.
ps; Dar ca sa scrii o carte, apoi sa se faca un film ar perfect.

| AnalbagRevine a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Orice medic legist poate determina ca a fost vorba de viol si sechestru, orice actiune care a urmat este catalogata ca legitima aparare dupa

| Felys a răspuns:

Cat de prosti sa fie criminalii sa iti lase un pistol la indemana, mai modifica din scenariu, intai iti vor face tie de petrecanie si apoi vor dormii linistiti

| drhotzu a răspuns:

Pai cam intra in categoria de legitima aparare, si in cel mai rau caz ai primi cativa ani cu suspendare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In visul tau mai bine loai masina si pistolul si plecai acasa iar pana se trezeau hotii n-auvea sanse... Funda plss

| mihaela25mihaela25eminem a răspuns:

Cand esti in momentu ala acolo nu cred ca mai stai tu sa te gandesti cum sa iei pistolu de pe masa si sa ii omori cred ca o iei la sanatoasa de numa.intr-adevar scenariul tau parca este desprins dintr-un filmhappy.....nu toti sunt la fel sa lase arme pe masa si sa traga pui de somn cum au spus si altii mai bine te mierlesc si pe urma dorm linistitihappy.o zi buna!

| LordCroft a răspuns:

Paranoia e maree, paranoia e maree
Paranoia e maree, paranoïa e maree laughing laughing (multumiri cheloo) laughing

| Sticket a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii impusti in picior si apoi sa fugi.

| AnalbagRevine a răspuns:

Ma in situatia aia mai bine i-ai impusca in picioare ca sa nu mai poata fugi dupa ii jupoi de vii cu un cutit (acu daca au fost destul de idioti sa lase pistolu lasa si cutitu) tot secretul este sa alegi zone cu multa piele gen spatele sau coapsele stiu despre ce vorbesc, funda big grin?

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Nu! Pt ca tu ai vrut sa te aperi.

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Trezeste-te fato pune intrebari normale.

| LM10FCB a răspuns:

Ai uitat sa te trezesti