| anonim1 a întrebat:

mi-a intarziat ciclul menstrual 8 zile, azi ea 8-a zi, mi-am facut un test a iesit negativ, am facut dragoste cu pr meu doar protejat(nu facem de mult timp, am fost virgina), ciclul mie mereu imi intarzie, a fost cand mi-a mai intarziat 8 zile, mentionez ca luna asta am fost foarte stresata, am plans mult, m-am necajit, am lucrat f mult. Ce sa ma fac ca mie mi-e frica? va rog ajutati-ma.multumesc.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mai faci un test peste 3 sau 4 zile din prima urina de dimineata si apoi, in aceeasi zi, sa mergi la ginecolog. Fa-ti maine programare pentru miercuri, joi sau vineri si gata.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.eu zic sa nu te mai stresezi, mai ales daca ai facut-o protejat,+ca ai facut un test.
relaxeaza-te! CM se deregleaza de obicei pe baza emotionala. daca iti intarzaie mereu.
mie mi-a venit regulat la inceput, apoi mi-a venit la 2-3 luni! m-am speriat la inceput.dar nu trebuie, ca mai mult rau faciwinking
sper ca te-am ajutat.

| anonim1 explică:

Am facut testul din prima urina de dimineata

| anonim1 explică:

MasterOfDisaster,adica tie ti-a intarziat 2, 3 luni?

| anonim1 explică:

MasterOfDisaster,ti-a intarziat 2-3 luni?

| Sedativ a răspuns:

Si cum a fost? Poti sa-mi descrii?

| anonim1 explică:

A aparut o liniuta asa ma groasa, in prospect scrie ca trebuie sa apara doua liniute.ce sa ma faccc?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mda,mi-a intarzaiat 3 luni, iar inainte imi intarzaia cateva zile.ne-am mutat, am inceput liceul atunci...a fost o perioada mai grea.

| anonim1 explică:

MasterOfDisaster si nu ti-a fost frica? ai mers la un doctor ginecolog? mi-e frica sa nu fie ceva...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mi-a fost frica la inceput.dar apoi m-am calmat.nu am mers la nici un doctor, pentru ca m-am gandit ca va veni la un momentdat.
la o prietena ii vine total aiurea.si la 6 luni i-a venit odata...si are 18 ani.
ar trebui sa nu lasi sa te mai afecteze toate lucrurile,sa nu „iti mai bati capul„,sa te linistesti.
mie de obicei imi vine la cel mai nepotrivit moment! cand am fost la o nunta,in excursie, cand am inceput scoala, etc.

| anonim1 explică:

MasterOfDisaster,dar poate tu nu ai facut dragoste at, dar m-am mai linistit, mrs mult mai tinem noi legatura :*:*