| Anonim1234567891012131567 a întrebat:

Bună, mi-a întârziat menstruația 2 săptămâni dar am făcut 3 teste de sarcina unul după 10 zile de întârziere și al doilea după 12 zile ambele dimineața la prima urina și au ieșit negative. A dat semne cum că ar veni am avut un cheag mic de sânge și niste secreții maronii, albe și un fel de roz și mai roșiatice. Țin să menționez că am menstruația neregulata dar mai mult de 2-4 zile nu a întârziat decât o data o săptămână anul trecut tot prin octombrie sau noiembrie. Orice răspuns e bine venit mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Intarzierea se pune de la 2 saptamani in sus
Testul se face dupa 21 zile de la contact
Menstruatia intarzie din N motive
Daca nu esti 100% sigura ca poate fi vorba de o sarcina, contact sexual neprotejat, sau accidente petrecute in cadrul in contactului protejat, nu ai de ce sa te ingrijorezi
Mi-a intarziat si o luna

| Anonim1234567891012131567 explică (pentru Miruna333):

Mulțumesc frumos pentru răspuns, de 3 ani am o relație și am ales metoda retragerii, niciodată nu s-a întâmplat să fiu gravida sau alte lucruri dar acum sunt puțin îngrijorată

| Anonim1234567891012131567 explică (pentru Miruna333):

Am citit că se poate face testul și după 10 zile

| Miruna333 a răspuns (pentru Anonim1234567891012131567):

Da, atunci poti fi ingrijorata
Metoda retragerii nu este masura contraceptiva
Nu se intampla nimic niciodata, pana se intampla