| flooo_1769 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 5 zile.nu am avut contact sexual de mult timp.totusi am semne ca ar trebui sa-mi vina, ma dureau sanii si putin burta. acum vad ca nu ma mai dor sanii.totusi nu inteleg de ce nu-mi vine. puteti sa ma ajutati?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sanii te dor cam cu o saptamana inainte sa-ti vina ciclul,pe urma trece si vine ciclul.
Deci, asteapta si pregateste absorbante.
Probabil ciclul tau nu e inca reglat si hormonii inca iti mai fac mici surprize de genul asta.
Nu te nelinisti, nu ai motiv.

| ascovit a răspuns:

Poate e o dereglare a menstrei! Se mai intampla!

| Flory_2430 a răspuns:

Hey stai chillkiss si mie mi s-a intamplathappy mi-a intarziat 16 zilehappy mie imi venise pe 1 iunie si luna asta numa pe 17 mi-a venithappy si mie mi se intampla exact ce ti se intampla si tie.deci stai linistita e vorba doar de o dereglare hormonalakiss

| AikkoxD a răspuns:

Buna. Nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca spui ca nu ai avut contact sexual, sarcina este exclusa. S-ar putea sa fii un pic racita de iti intarzie. Asa mi s-a intamplat mie, mi-a venit pe 6 iunie, iar apoi pe 23 iulie. Cam mare numarul de zile, nu?
In fine, e normal sa te doara sanii si burta. Am observat ca se intampla asta cu aproximativ o saptamana inainte de ciclu si se poate ca acesta sa nu se fi reglat pana acum. Stai linistita happy

| flooo_1769 explică:

Mersi mult.stateam ingrijorata pentru ca ultima data mi-a venit pe 21.nu stiam care-i motivul. multumesc

| flooo_1769 explică:

Mersi tuturor :*

| florin_9727 a răspuns:

Cel mai bine e s faci un test de sarcina. daca testul iti arata negativ e totul ok si inseamna ca esti doar racita