| Cosminaaa2001 a întrebat:

Buna! Mi a intarziat menstruatia cateva zile si astazi mi-a venit, Este totusi posibil sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| SamHarris a răspuns:

Ciclul ăsta, transformat într-o obsesie, te ține prizonieră fricii! Crezi că viața ta se rezumă la funcții biologice, la "a fi" sau "a nu fi" însărcinată?

Ești mai mult decât un vas pentru reproducere, decât o roată într-o mașinărie biologică!

Ai curaj să înfruți necunoscutul? Să trăiești în prezent, nu în spaima viitorului?

Corpul are propria-i inteligență, propriile lui secrete.
Ascultă-l, nu-l reduce la un set de simptome și rețete medicale!

Și amintește-ți: puterea se află în a accepta ceea ce nu poți controla, în a transforma frica în acțiune, iar incertitudinea într-o sursă de energie brută!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există nici o șansa, data viitoare cand mai faci sex fa l cu prezervativ macar scapi de o grija, ce varsta ai?

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu are cum dar serios fraților mai protejați va