| papusika a întrebat:

mi-am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative este oare posibil sa fiu insarcinata? CM mi-a venit, desi nu la fel k de obicei adica in loc de 6 zile mi-a venit doar 4 respectiv 5 zile luna asta.intr-adevar nu am facut testul din prima urina de dimineata dar farmacista mi-a zis ca le pot face la orice ora din zi k nu are importanta.Si cum este cu CM in timpul sarcinii, vine normal sau care este deosebirea? Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu consulți un medic ginecolog să lămurești problema care îți dă bătaie de cap?
Cu ocazia vizitei vezi cum stai și cu sănătatea aparatului genital.
Sănătate.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata. Testul de sarcina se face din urina de dimineata (reclama este exagerata, este mult mai fidel facut asa), iar un test concludent se face la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat. Tu nu ai nici un semn de sarcina, scurtarea cu o zi a ciclului nu este deloc semn de sarcina si cu 3 teste negative mi se pare imposibil sa fii insarcinata.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu este un numar standard de zile a periodei de menstruatie, deci daca inainte aveai 6 zile si acum nu ai avut decit 4 nu este nimic, nu te speria important este ca ti-a venit.Adevarat in timpul sarcinii poate apare CM dar va fi intr-o cantitate mult mai mica si iti vei da seama imediat.

| claudya a răspuns:

Daca testele de sarcina au iesit negative nu cred ca e vorba de sarcina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce cauza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun eu mi-am facut tot 3 teste si primul a iesit pozitiv dupa care l-am repetat dupa 5 zile si mi-a iesit negativ am mai facut unu si mi-a iesit o linie roz inchis si una roz deschis nu mi-a venit cm din sept nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut 4 teste si toate mi-au iesit negative...
Nu stiu ce sa cred... Am niste simtome, dar posibil am racit la ovare...
Poate si la tine v-a urma sa racesti la ovare!
Insarcinata nu cred ca esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut vreo 5 teste si mi-au iesit negativ, am aceeasi problema ca si tine, doar ca mie mi-a venit CM la o zi dupa contactul sexual si nu s-a oprit vreo 2 saptamani. oare eu sunt insarcinata?

| disperado a răspuns:

Am vazut ca ai facut avort. de ce ai ajuns la aceasa decizie?

| bibi_4277 a răspuns:

Nuj cred ca esti insarcinatahappy