| Iuliabarbu a întrebat:

Buna! Mi am început viața sexuală cu 3 luni in urma. De fiecare data protejat cu prezervativ. De atunci am avut 3 menstruații, însă acestea au fost mai diferite față de obicei. Mai slab cantitative. Oare este din cauză ca mi am început viața sexuală? Sau poate să fie vorba despre o sarcină….
Vă rog frumos să nu vă bateți joc de mine…

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca toate partidele sexuale cu fost protejate cu prezervativ, cum naiba sa ramai gravida?
Nu, sexul nu modifica fluxul sanguin la ciclul menstrual, acela fiind in functie de hormonii tai si organele care-l produc.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația de trei ori după fiecare act sexual, nu este posibil sa fii gravida.

| Iuliabarbu explică (pentru Emilian65):

Chiar dacă menstruatia mea e mai slabă?

| DontActLikeMe a răspuns:

Dereglare hormonala, stai linistita

| Iuliabarbu explică (pentru DontActLikeMe):

Crezi? De obicei mi se umplea un absorbant, însă acum nu a curs încât să îl umple…. Oare este și ca mi am început viața sexuală? Mulțumesc pentru răspuns?

| DontActLikeMe a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Da, asa am patit si eu

| Iuliabarbu explică (pentru DontActLikeMe):

Îmi poți scrie te rog în privat? Vreau să te întreb mai multe lucruri dacă dorești… iar eu nu pot să îți dau mesaj

| DontActLikeMe a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Da, ti-am dat mesaj