| Suki08 a întrebat:

Buna, mi-am inceput viata sexuala de un an, de ceva timp ma doare foarte tare la contact sexual, gen ma doare putin la intrare si dupa mai in spate si am o senzatie ciudata ca atunci cand ai vezica plina si apesi pe burta si te inteata, tin sa mentionez ca e acelasi barbat, nu am avut relatii cu diferiti parteneri, am avut si o intrerupere de sarcina acum vreo luna jumate doua, ce ar putea fi? Ce as putea sa fac sa nu ma mai doara momentan pentru ca nu dispun de bani sa merg la ginecolog

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acum am intrat pe site. sper ca te simti mai bine. daca nu, si inca nu ai fost, fuga la orice spital de ginecologie, la camera de garda, nu ai nevoie de bani! doar buletinul!

| alina2k18 a răspuns:

Te poti duce la spital la urgente, noaptea la o sectia obstretica.
De preferat sa iti acutizezi durerea cand te intreaba ce si cum ca altfel nu prea se uita la tinewinking
NU te costa bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ai fost lubrifiata bine in timpul contactelor?

| Suki08 explică (pentru anonim_4396):

Da, nu asta este problema

| Suki08 explică:

| Savina23 a răspuns:

Buna! Probabil ai vreo infectie, ce trebuie tratata.Trebuie sa ti dea dr ovule sau alt tratament, deci trebuie sa mergi la ginecolog...Multa sanatate!

| Stincker3043 a răspuns:

Nu e ceva neaparat rau sa iti incepi viata sexuala mai repede de varsta maturitatii dar totusi ti-as recomanda sa te protejezi mai bine fiindca nu e normal sa ai intrerupere de sarcina la varsta de 17 ani si e posibil sa regreti asta mai tarziu. Nu vreau sa te jignesc dar trebuie sa fii mai responsabila. Incearca sa nu mai faci sex o saptamana iar apoi daca durerea tot nu a disparut, mergi la ginecolog ca sa nu fie ceva grav. Mai multa atentie pe viitor si sanatate multa

| Macovei_Edy_2000 a răspuns:

Am citit toate comentariile, macar 2 persoane au incercat sa ajute (nu va mai puneti intrebarea de ce este tara asa cum este,meritam si mai rau, ne-o facem cu mana noastra)cat despre intrebarea ta, du-te la un control,❤nu asculta ce spun carora pe pasa doar de ei, parerea ta este importanta, stai cu capul sus fii mandra de cine esti si de alegerile tale, bafta

| sjajsnbz a răspuns:

Este normal sa te doara mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala si pe langa asta ca ai facut si o intrerupere de sarcina! Ca sa nu te mai doara pune-ti o sticla de apa calda pe burta, si bea un ceai! Poti sa te dai cu o crema chiar si trebuie sa te odihnesti, poti chiar vb cu mamica ta deapre asta nu este nimic rusinos

| Cristiiiiiiiina a răspuns:

Ti-as recomanda totusi sa discuti cu un farmacist macar. poate tu nu ai avut alti parteneri, dar nu se stie despre partenerul tau. poate ai prins de asemenea o raceala sau o infectie, fiind zona foarte sensibila. macar cu doctorul de familie.