| Iuliabarbu a întrebat:

Buna. Mi-am început viața sexuală in iunie. A fost protejat cu prezervativ. Menstruația mea a venit în fiecare lună de atunci, însă de fiecare data slab cantitativa. Îmi curge mult, mai puțin decât o făcea înainte. Credeți că poate fi vorba de o sarcina? Va rog mult sa mă ajute cineva

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost intotdeauna protejat, nu poti fi insarcinata!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina.

| Iuliabarbu explică (pentru Emilian65):

Chiar daca menstruația mea este atât de slabă?

| Whitte a răspuns:

Nu. Daca ai menstruatie nu e sarcina.

| Iuliabarbu explică (pentru Whitte):

Chiar daca este slab cantitativa? Am mai auzit de menstruație peste sarcina și de asta îmi este frica

| Whitte a răspuns (pentru Iuliabarbu):

E posibila menstruatia peste sarcina desi sunt cazuri rare.
Mergi si fa un control la un ginecolog. In cazul asta ciudat, testele nu arata nimic.

| Whitte a răspuns:

Dar daca ai inceput viata sexuala, de ce nu iei anticonceptionale?

| portocala11 a răspuns:

Dacă totul a fost protejat, imposibil sa fii însărcinată. Probabil niște dereglări hormonale. Poți totuși sa mergi la un consult ginecologic sa te lămurească și sa știi 100% de la dr. specialist. însărcinată nu ești dacă v ati protejat, iar prezervativul a fost intact la terminarea actului.

| Iuliabarbu explică (pentru portocala11):

Chiar daca este slab cantitativa? Am mai auzit de menstruație peste sarcina și de asta îmi este frica...

| portocala11 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Chiar dacă e sângerare putina, repet, dacă totul a fost protejat, iar prezervativul nu s-a spart, ești safe și nu are sens sa te stresezi! este imposibil sa fie vorba de sarcina dacă a fost protejat... pana la urma cum se fac copiii? dacă nu s-a spart, ești bine! nu te speria!

| Amiraramii a răspuns:

Nu. Menstruatia vine mereu la fel. Doar ca tu incepându-ti viata sexuala iti induci asta in creier. Daca erai insarcinata, nu aveai ciclu deloc