| Ellie1770 a întrebat:

Buna,mi-am inceput viata sexula de aproape o luna si s-a intamplat ca in timpul asta sa o facem de trei ori,neprotejat, dar el nu si-a dat drumu, de asta sunt sigura...Am o menstruatie neregulata,niciodata la data fixa, Vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa raman insarcinata, chiar daca el nu si-a dat drumuin mine! Credeti-ma nu vreau o sarcina de pe acum! Ajutati-ma var rog!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteati folosi prezervativ daca nu iti doreai o sarcina.

| Ellie1770 explică (pentru darrio2007):

Intrebarea mea era alta...

| darrio2007 a răspuns (pentru Ellie1770):

Chiar nu vezi legatura, la ce am spus eu, cu intrebarea ta? Daca nu, nu ma mira ca pui asemenea intrebari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca nu vrei o sarcina de ce nu te ai protejat? Acum nu poate sa iti spuna nimeni nimic concret. Astepti si vezi

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti foarte sigura si/sau convinsa ca partenerul tau de sex are o foarte mare experienta sexuala, incat este capabil sa-si coordoneze si controleze perfect ejacularea incat niciodata sa nu scape nici cea mai infima cantitate de sperma in vaginul tau atunci poti intretine mereu sex neprotejat fiindca nu exista nici un motiv sa ai nici cel mai mic motiv de ingrijorare, cu privire la posibilitatea de a ramane vreodata insarcinata. Doar intr-o astfel de situatie, femeia cu ciclul menstrual neregulat admite/este de acord sa intretina contacte sexuale neprotejate. Sa constatat si consemnat statistic ca un cuplu fertil chiar si foarte experimentat care practica sexul neprotejat, in primii 1-2 ani de activitate sexuala vor avea parte de minim 1 sarcina. In concluzie posibilitatea de a se forma o sarcina niciodata nu poate fi exclusa total, dar tot la fel nu se poate aprecia nici daca exista probabilitatea de a se forma o sarcina, fiindca sunt mult prea multe variabile care intervin intr-o astfel de situatie destul de incerta. Se zice ca femeile cu ciclul menstrual neregulat sunt "condamnate" sa intretina doar contacte sexuale protejate intreaga lor viata. Multa sanatate!

| Ellie1770 explică (pentru corbulalbrosu):

Sincera sa fiu nu stiu cata experienta are el, dar stie sa se controleze... Pentru ca nici el nu isi doreste copii de pe acum..Doar ca eu sunt speriata.fiind prima data! Chiar daca nu ne-am protejat el a fost precaut!

| Emilian65 a răspuns:

Este o vorba in popor: "Ulciorul nu merge de multe ori la apa". Asa si la voi, sexul neprotejat nu este bun mereu. Odata si odata ramai gravida fara sa vrei.

| DarthRevan a răspuns:

Interesant,posbilitatile exista.Ideea e sa-ti faci teste, daca nu a ejaculat in tine, atunci e clar ca nu o sa ramai gravida.E logic! Ma bucur ca alti oameni pot face sex si eu raman virgin la 18 ani jumate laughing

| Bishopp a răspuns:

Nu exista posibilatatea de a ramane insarcinata daca el nu si-a dat drumul in tine! Stai fara griji!

| adatvp a răspuns:

Iti dai seama cate sfaturi poate da un virgin

| anonim_4396 a răspuns (pentru adatvp):

De ce rad? laughing

| Ellie1770 explică (pentru adatvp):

Imi inchipui experienta pe care o are

| Ellie1770 explică (pentru anonim_4396):

Degeaba.