| Dσℓℓу a întrebat:

Mi-am pierdut IPhone4.Sunt disperata de 2 zile plang continu`. Problema e ca eu eram sigura ca l`am luat la scoala cand am plecat de acasa iar la scoala cand nu l-am vazut in ghiozdan mi-am pus un semn de intrebare dar am zis ca na e acasa si am fost eu aiurita si l`am uitat.Am sunat de mii de ori pe acel nr.Nu raspunde nimeni.Suna continu`. Eu ma gandesc ca daca l`ar fi luat cineva macar dadea ocupat cand sunam.Sau vorbea de pe el.Si imi inchidea cand sunam pe acel numar. Dar nici un semn.Sa fie pe acasa ratacit pe undeva? Dar l`am cautat f mult nu stiu unde poate fii.Va rog mult spuneti-mi ce sa fac? Ce sa cred? E problema ca era dat si pe silentios.Va rog ajutati-ma il ador f mult pe acest tel fara el sunt praf.Va rog spuneti-mi parerea voastar a costat f mult sad... M-am rugat de parinti 1 an sa mi-l iasad

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Pai cam asta se intampla cand dai pe mana copiilor zapaciti aparatura performanta si scumpa.
Eu cred ca daca ti-l fura sigur nu mai avea pe ce sa suni pentru ca daca cineva fura un telefon, scoate cartela din el imediat si o arunca. Dar o fi hotul vreun copil prostlaughing
Cauta-l bine, in ghiozdan, in casa, poate e pe acolo. Eu tocmai de aia nu-mi bag telefonul in ghiozdan, il am in permanenta in mana sau in geanta peste care tin mana sa fiu sigura ca nu dispare, ghiozdanul sta pe spate asa ca pentru cei care se pricep e floare la ureche sa bage mana si sa se serveasca. Noi nu prea avem cu ce sa te ajutam. Decat sa iti uram bafta. Mama si-a luat un Nokia N8 si l-a asigurat in caz ca se fura nu ramane cu buza umflata. Sa sti ca e si asta o solutie dar nu stiu sigur in ce consta aceasta asigurare dar daca il gasesti sugereaza parintilor sa il asigure.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VacutzaRoscata a răspuns:

Data viitoare fi mai resposabila
daca il adorai asa mult nu il pierdeai straight face

| LalLyBoOmD a răspuns:

Nu poti face nimic sincer sa spun si eu am pierdut acum o saptamana un Blackbarry ultimul model si am fost si la politie si degeaba inca nu l-am gasit si sigur mi l-a furat cineva (l-am pierdut la scoala) asta este nu mai poti face nimic decat sa-ti iei altul sad sigure persoana care l-a gasit a sa arunce cartela pentru ca tu sa nu mai suni sau, poate il ai pe acasa mai cauta iti urez succes!

| bunny112 a răspuns:

Poate la gasit cineva si a aruncat cartela ta cumparindusi alta noua.

ori poate e prin casa la tine cauta si tu cu mai mare atentie printre lucrurile tale.

succes, sper sa-l gasesti.

| brandiburu a răspuns:

Nu stiu cat o sa te ajute dar incearca ajutata de politie sa te duci pe la casele de amanet din oras. Presupun ca ai o personalizare la telefon (ceva schimbat/adaugat la meniu, un abtibild, o zgarietura intr-un anumit loc).

O sa fie destul de greu sa descoperi pentru ca nu stii cine ti l-a luat, nu stii daca l-a lasat la amanet si ar trebui sa intrebi daca a lasat cineva un iPhone 4 din ziua X (de cand l-ai pierdut) pana astazi. Poate poate ai noroc.

| LoveAgain a răspuns:

Mai ai rabdare poate cand o sa faci o data curat o sa-l gasesti fara sa vrei vorba aia "atunci cand te astepti mai putin"!winking bafta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te exact pe unde ai umblat si ce ai facut. Asa fac si eu tot timpul si gasesc ce am pierdut.Incearca si tu.winking

| AlexandraSSC a răspuns:

Pai...nu stiu c sa zic si eu am mai pierdut destul de multe telefoane dar nu chioar asa de scumpe cum zici uh ca e asta, pai daca scotea cartela din el cel care la gasit cand sunai rasp robotul...sau ceva si daca nul mai gasesti nnikiodata le spui la parinti sa iti ia unu nu chiar asa de scump si economisesti sau ceva in fiecare zi, le mai ceri la bunici iti mai dau ceva si parintii si intr-un final daca chiar vrei o sati cumperi altu.tonguetongue

| GrimRapp3r a răspuns:

Daca vei mai avea vreodata norocul la un alt I-phone macar 3 sa fie, instaleaza findiphone, e aplicatie buna. Dar daca ai fost lenesa si nu te-ai interesat, acum trebuie sa suporti consecintele.

| queenbee_9402 a răspuns:

Ti-a trece... next time... sa schimbi categoria happy:*