| ionica_7509 a întrebat:

Buna,
mi-au aparut de ceva vreme pe paritile interioare are labiilor mici(deasupra vaginului) mici iritatii...intr-o vreme mi-a trecut insa au revenit. si in afara de mancarimi nu am observat absolut nicio alta schimbare (fara scurgeri abundente, miros neplacut, dueri sau altceva), doar mancarimi. ce poate fi? si ce pot face sa-mi treaca?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O vizita la medic te va lamuri si vindeca!
Nu ocoli medicul,in special cand ai o viata sexuala activa, stii de la cate mari boli scapi cu cateva mici terapii facute la timp?
Ai grija de tine, ca nu are nimeni altcineva!

| dentartes a răspuns:

Daca nu e o iritatie datorata epilarii, ai grija sa nu fie o candidoza.

| Alex_4353 a răspuns:

Pai mah auzi te-ai ras si treai iritat e o iritatie