| justblack a întrebat:

Mie imi place de doi baieti din a-5-a si de unul din a-6-a, pentru ala din a-6-a nu prea mai plang, dar pentru ceilalti plang aproape mereu. Da stiu sunt mai mici ca mine pentru ca sunt in a-7-a, ar trebui sa imi fie rusine ca ii iubesc? Si daca plang in fiecare zi pentru ei inseamna ca ii iubesc cu adevarat? Am momente cand nu mi mai pot scoate din mine si vreau sa ma fac insemnata pentru ei. Oare chiar ii iubesc cu adevarat, va rog vreau raspuns cat mai repede FUNDA!

5 răspunsuri:
| angelmiki a răspuns:

Nu e mare lucru sa iubesti pe cineva mai mic mai ales daca ii iubesti cu adevarat.nu conteaza ce zice lumea ci ce tu simti, du-te si vb cu cel pe care il iubesti mai mult. chiar daca acum e greu sa alegi intre ei sunt sigura ca vei alege corect. lasti inima sa te gideze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac 2 din a 5 a eu sunt din a 6a dar despre tine nu stiu ce sa zic plangi poate pentru ca iti pare rau de ei cand patesc ceva dar de ce plangi? ce motiv ai? si nu cred ca ii iubesti poate ti se par draguti iti place de ei si nu e o rusine daca sunt draguti si de o inaltime cu tine nu se vede diferenta sper :* ceaoo

| Rockart a răspuns:

E o ruşine să ai sentimente?

| Inori a răspuns:

Teoretic da. Dar sa iti spun ceva. Cand am terminat clasa a 6-a (si asta a fost de mult tongue) a inceput sa imi placa de colegul meu de banca (care a fost decis de diriginte nu mi l-am ales). Tot pe atunci el a inceput sa se intalneasca cu o alta colega. Pana in clasa a 8-a nu am reusit sa prind curaj sa ii spun in fata ca il plac (de fapt cred ca era mai mult pentru ca nu imi puteam imagina viata fara el chatterbox) dar el a aflat in clasa a 7-a intr-o tabara nu mai conteaza de la cine. Iar in acel moment a fost foarte clar ca nu va fi niciodata cu mine. Dar eu nu am renuntat pana intr-a 8-a. In a 9-a am intrat la acelasi liceu la clase diferite si inca imi mai placea de el dar stiam ca nu se va intampla. Acum intr-a 11-a am renuntat la el pentru ca am realizat ca nu merita si ca pot gasi pe cineva mai bun, care sa ma placa cum sunt... si am gasit iar acum nu ma mai gandesc la el decat ca la un prieten. (povestea e mai lunga si cu mai multe intamplari dar astea sunt cele importante)
Concluzia numai tu poti sa alegi ce sa faci. Dar un sfat nu transmite niciodata mesajul prin altcineva. happy

| minrest a răspuns:

Nu prea inteleg cum ai putea fi impreuna cu trei baieti. Dragostea romantica umana este excusivista, se fixeaza asupra unei singure persoane. Bine, exista si persoane poliamoroase, dar nu cred sa fie vorba de asta. Deci, nu e vorba de dragoste romantica, dar despre ce e vorba, nu stiu exact. Pare sa fie vorba de ceva specific copilariei.