| anutza_4550 a întrebat:

mie imi place de un baiat putin mai mare ca mine[el are 20 iar eu am 16]. vb cu el p mess mi-a cerut nr de telefon si o poza cu mine.eu chiar as vrea sa st cu el pentru ca nu e la fel ca toti baieti pe care i-am cunoscut dar nu stiu cum sa-i dau de inteles[pentru ca nu vreau sa cread ca mor dupa el]prietena mea are nr lui si mi-a sp sa-i dau eu msj dar sunt prea orgolioasa ca sa il caut eu asa ca ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Iti place de el,pentru ca el e matur, e "copt", nu e un pustan.La 20 de ani e un barbat in adevaratul sens al cuvantului. Diferenta e "optima",insa tu dai dovada de imaturitate.Ce cauta prietena ta in aceasta problema? Ti-a cerut fotografia si apoi nu te-a mai sunat, sau? Ce are orgoliul cu fotografia si mesajul? Baiatul ti le-a cerut, tu nu i le.ai dat sau nu i-ai raspuns.Lasa prietena si orgoliul deoparte, suna-l si intreaba-l daca mai vrea telefonul si fotografia ta.Altceva : se spune "doresc sa fiu prietena cu el", nu "vreau sa stau cu el ". A sta, are sensul de a locui cu cineva. Daca acest baiat are 20 de ani,el doreste o fata cuminte,care nu e fitoasa,care nu cocheteaza cu toti baietii, care e cu capul pe umeri, cum se zice.De la el, ai ce invata, daca e un baiat "bun". Eu iti doresc sa ai curaj si sa fii sicera cu elsi sa nu mai ai "orgolii false".

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sp ca el are nr tau.dc nu incerci sa-i trm un msj "din greseala".ca si cum ar fi pentru o prietena: hei cf? scuze sar am o problema ne vedem o ora mai tz... ceva de genu, sa nu dai de inteles prea multe.in caz ca te suna sp ca.i o prietena noua, care urma sa te duca la un salon sa-ti recomande stilistul ei si ca, poate ai scris gresit nr.intreaba-l si u cine e! ca pe urma cunoscandu-va sa vb mai multe!
sper ca te-am ajutat! eu nu am facut niciodata asa ceva, dar nu se stie niciodata!
succes!

| Andutza_5075 a răspuns:

Buna :*. Pai mai vb cu el pe mess prima data sa fiti ce-i mai buni prieteni incerca sa fi alaturi de el si in 2-3 zile esti deja cu el, bafta :*