| anonim_4396 a întrebat:

mie mi-a intarziat menstruatia app 9 zile si nici nu mi-a venit in prezent, ma doare foarte rau burta si cum mananc ceva trebuie sa ma duc la toaleta pentru ca ma simt foarte imbalonata, sani mi s-au facut tari rau, iar burta mea chiorlaie mereu, scoate sunete ciudate chiar daca mananc...crying stiti ce ar putea fi?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sarcina, daca ai avut contact sexual. Sau pot fi niste chisturi ovariene. Cam asa ceva aveam si eu, dar in plus dureri mari de burta si s-a dovedit ca aveam chisturi ovariene mari. Mergi neaparat la ginecolog cat mai repede, iar in dimineata consultului, fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata.

| yuli10 a răspuns:

In primul rand, foarte foarte multe greseli de ortografie!
in al doilea rand, de ce nu ai detaliat? cam cati ani ai, cam ce cezi tu ca ar putea fi...
suna de parca ai fi insarcinata, dar cum nu ai mentionat nimic despre un act sexual, ai putea fi foarte stresata, motiv pentru care ti-a intarziat menstruatia iar simptomele sa fie tocmai pentru ca urmeaza sa iti vina menstruatia.
ar putea fi si cazul unei boli.

| denisa_4752 a răspuns:

Daca ai avut un contact sexual ai grija ca asta ar putea fi cauza! daca nu, cel mai bine ar fi sa consulti un doctor! bafta

| tremuriciiuliana a răspuns:

In legatura cu intarzierea menstruatie se mai intampla mie mi-a intarziat 2 saptamana la tine e ceva legat de digestia ta si de ovare e sfatuiesc sa mergi cat mai repede la un medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok...deci si mie mi-a intarziat cam 10 zile thinking si inca nu mi-a venit.Am 14 ani, deci straight face act sexual? Nu in niciun caz!straight face
Pana acum nu mi-a intarziat niciodata straight face
Nu stiu de la ce ar fi straight face
Ma doare burta, capul, mijlocul darthinking nimicstraight face
Sunt cam speriata!
Cred ca o sa ma duc la medic.
Si asta-ti recomand si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! M-a intarziat menstruatia 7 zile si inca nu mi-a venit.Am intretinut relatii cu prietenul meu si fara sa ne protejam dar nu a ejaculat in mine niciodata.De obicei aveam o menstruatie regulata.Am facut 3 teste dar au iesit negative! Ce poate fi? Va rog da-ti un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Mie mi-a intarziat 18 zile si nici in prezent nu mi-a venit, am facut un test de sarcina si a iesit negativ; ca atare mi-am facut programare la doctor.Acest lucru iti sugerez si tie.

| Welcome.to.my.word a răspuns:

S-ar putea sa fi insarcinata ai toate simptomelestraight face97% esti insarcinata si daca nu ai avut contact sexual poate ai ramas din cauza unei ciupercibig grininfectie Sper ca ai avut contact mai bine decat ciuperca aiasadoricum sunt foarte mici sansele din cauza ciuperci dar esti apropae aproape sigur insarcinata am zi aproape!