| cevacumva a întrebat:

momentan am un prieten de aproape un an,,, dar intre noi a intervenit un alt baiat caruia ii place de mine,,, si ma tot sunat si intr. un final ne-am intalnit,,, iar ac acel baiat imi cere sa ne mai intalnim si ma suna mai mult de cat prietenul meu cateodata? ce sa fac pe care sal aleg?
prietenul meu imi place intr-un anume fel ca ee de treaba si m-am obisnuit cu el...alalt imi place ca arata foarte bine,,,,,,,,,,

Răspuns Câştigător
| shadow72 a răspuns:

Nu incep cu raspunsuri din alea destepte...ia-l p ala cu care stai d un am ca celalalt nu se stie ce are d gand
Te suna acum mult dar peste 2 saptamani? funda?

8 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Nu are rost sa strici relatia cu un tip de treaba la care tii pentru unul care arata bine.Inca nici nu il cunosti destul de bine incat sa poti zice ca exista si ceva mai mult la el decat frumusetea, ca asa daca e doar placut ca aspect nu rezolvi nimic.In plus, nu te lasa pacalita de atentiile lui excesive la inceput pentru ca, prima data cand sunt interesati niste baietii mereu vei avea o atentie majora la inceput de la ei si cu timpul asta se va schimba dar asta nu inseamna ca nu o sa tina la tine happy

| DenisaAbdn a răspuns:

Cred ca alegerea deja ai facut-o, daca avand prieten, te intalnesti cu un alt baiat si il lasi sa intervina in relatia voastra. Lasa-l pe prietenul tau, mai ales daca e de treaba, sa isi gaseasca fata pe care o merita, iar tu, libera fiind, te poti intalni cu cine vrei.
PS : Intrebarile de genul "pe care sa il aleg? " de parca vorbim de fructe si nu de oameni cu sentimente, denota superficialitate si imaturitate emotionala. Cat de mult crezi ca te va aprecia un baiat care stie ca, avand totusi prieten, te intalneai cu altu, "fatadesteapta"?

| ioanadanny a răspuns:

Mergi in continuare cu iubitul tau si lasa alti baiatiwinking

| DdDiX a răspuns:

Buna:* iti este cam greu sa alegi pe unul dintre ei dar trebuie sa asculti ce-ti spune inima;
eu m-am gandit in urmatorul fel: daca l-ai alege pe cel acre arata bine relatia voastra nu va dura mult pentru ca tu nu-l vei putea uita pe actualul prieten; cu toate ca arata bine nu poate fi de treaba precum actualul;
in cazul in care te-a innebunit cu telefoanele roaga-l frumos sa nu te mai sune asa des ( nu zic sa nu te sun; trebuie doar intr-o anumita masura), pentru ca tu oricum ai prieten;
daca tii intr-adevar la actualul tau prieten incearca sa discuti cu acel baiat ca tu nu ai cum sa fii cu el si dasca vrea sa ramaneti doar amici
Sper ca te-am ajutat; dar sa stii tu trebuie doar sa-ti asculti inima, sa vezi pe care iubesti; iti urez bafta in continuare si ai mare grija:*

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

Sunt de acord cu Shadow. Daca stai de un an cu prietenul tau inseamna ca intre voi e ceva special, ce nu merita stricat doar pentru ca un alt tip a intervenit.
Probabil de acela te vei plictisi la un moment-dat sau el de tine si il vei pierde si pe prietenul tau actual.
Nu face greseala sa il parasesti pe iubitul tau doar pentru o aventura.tongue

| Saya a răspuns:

Uite o greseala la "si m-am obisnuit cu el" daca nu intervenea monotonia in relatia ta actuala nu-l observai pe altul maihappy

| Aurelyana a răspuns:

Nu conteaza exteriorul, ci interiorul!

| Aurelyana a răspuns:

Eu cred ca sal alegi pe prietenul cu care esti de un an de zie impreuna cu el. Tu il stii si mai ales e de treaba, dar pe celelalt doar sa ramineti prieteni... El e interesat doar pentru un oarecare timp. In primul rind nu poti da cu piciorul in acel care a fost mai mult timp linga tine, care tea stimat si te iubeste. Mai departe vezi si tu AI GRIJA!