| catzelushdeplush a întrebat:

nu demult m-a inselat iubitul dar a fost doar asa o noapte cu una care nu o cunoaste si nici nu tine legatura, a fost baut dar totusi nu stiu ce sa facthinking sa il iert?

9 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

El ti-a spus ca a fost doar asa o noapte cu una, dar de unde stii daca in afara de noaptea ceia nu a fost si alte nopti cu altele. O sal erti mai departe o sa continue la fel. Couraragebv a scris ca si el a inselat o data dar nu trebuie sa comparam un sarut cu o noapte de...
Din intrebarea ta (dar a fost doar asa o noapte) se vede ca doresti sa-l erti dar nu deodata. Daca il erti el va sti ca daca ma ertat o data iseamna ca si a doua oara o sa ma erte. Si cum crezi daca te iubeste mult atunci ii mai ardea sa se vire pe la fata ceia.

| MarTZius a răspuns:

NU.nu merita sa il ierti deloc. daca te-a inselat 1 data atunci te va insela mereu. uita-l cat mai repede.

| Couragebv a răspuns:

Buna, se vede ca tii la el, dupa enunt, gandeste-te un pic asa, el cat a fost cu aia, a uitat de tine? Te-a dat la o parte? Sa-l intrebi ce s-a intamplat, pana la cel mai amanuntit detaliu, pentru ca si eu am inselat o data in viata mea(am sarutat o fata, pe timp cand eram cu alta), normal ca prietena mea a luat foc si m-a intrebat absolut tot ce se putea intreba. atunci mi-au dat lacrimile pentru ce am facut...dar aveam doar 14 ani. Daca ii pare rau, ai putea sa-l ierti. un proverb japonez spunea asa "ce s-a intamplat o data, e foarte posibil sa nu se mai intample niciodata, dar daca se mai intampla o data, cu siguranta va fi si a 3 oara.

| Couragebv a răspuns (pentru Couragebv):

Totusi mai asteapta, vezi cum decurg lucrurile.

| Remus82 a răspuns:

Nu`l ierta ca asa iti va face mereu stiind ca tu il iertilaughing)).

| catzelushdeplush explică:

Suntem de 6 luni impreuna si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste dar...nu i-am dat nimic, poate s-a descarcat in alta partethinking stiu eu? habar nu am...

| pavel88 a răspuns:

Daca stai cu el demult si tu nu i-ai dat nimic eu zic sa il ierti, iar daca i-ai dat nul ierta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A facut`o odata...
O va face si a 2a oara.straight face

| anamicutza a răspuns:

Nu, nu il ierta nici daca se pune in genunchiX-(devil