| alina_3586 a întrebat:

BUNA...nu demult mi-a venit menstra, dar au trecut 18 zile si se pare ca vine altul.Acesta este ciclu menstrual neregulat? Ce pot face? Ajutor...

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ai racit, poate ai o mica dereglare hormonala, nu se stie.Bea ceai de cretisoara sau coada soricelului si daca problema continua si data viitoare, mergi la medic.Este adevarat e nevoie de destul timp pana sa ajungi la un ciclu regulat,depinde de la organism la organism. Exista femei care o viata au ciclul neregulat.Dar,maturizandu-te, este normal sa ajungi totusi la un ciclu normal, o data la 25-28 de zile.Multa sanatate.