| ElfenLied a întrebat:

Nu inteleg de ce iubitului meu ii este atat de greu sa raspunda la telefon in timp real. Mereu imi spune ca nu se va mai intampla, si ca incearca sa stea aproape sa.l auda. Dar mereu sfarsesc prin a ma supara ptr ca primesc raspuns dupa 2 ore. Suntem de 3 ani impreuna si asa facea la inceputul relatiei, apoi a avut o perioada in care era ok, acum iar a inceput sa raspunda greu. Intrebarea este de ce face asta? Cum a putut atunci sa raspunda mereu? Stiu ca e putin stupid dar...am incercat orice si si chiar nu stiu ce sa mai fac. Oricat as vrea sa nu.l sun, sau sa.i dau mesaj, tot o fac.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Mai mult decat atat, unii oameni traiesc si respira pe facebook happy Nu mai iesim la o plimbare in parc, vorbim (pardon, vb) pe facebook happy

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unii oameni nu traiesc legati de telefon, au o viata in afara lui. Nu stiu cum stai tu langa telefon, dar sa stii ca e nesanatos. Nici eu acasa nu aud deseori telefonul, fiindca nu il pot tine nici in camera in care lucrez, nici in cea in care dorm (din motive de sanatate), asa ca de obicei ramane in geanta sau in haina, in hol, in cuier si il aud numai daca sunt in partea respectiva a casei. Sincer, un timp de raspuns de 6 ore de la apel este de bun simt si nu ar trebui sa te ingrijoreze sau sa te supere.

| Brigaela a răspuns (pentru SkyPilot):

O relatie reala nu are ce cauta pe facebook. comunicarea virtuala este pentru relatii imaginare sau pentru mesaje scurte si importante, nu pentru discutii in adevaratul sens al cuvantului

| SkyPilot a răspuns (pentru Brigaela):

Mai mult decat atat, unii oameni traiesc si respira pe facebook happy Nu mai iesim la o plimbare in parc, vorbim (pardon, vb) pe facebook happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nesimtire din partea lui, păi cind il suni el trebuie să fie mereu cu telefonul la el, exceptie face doar cind este la baie, dar după aia el trebuie sa te sune si să si ceară scuze. Dar tu de ce îi suporti astfel de gesturi?

| Barbati4Femei a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Esti cam slab dezvoltat mintal. Daca *** de gagicata te tot **** la cap cu telefoane din 20 in 20 minute normal ca nu-i raspunzi pusca mea...

| Brainstorming a răspuns:

Este obositor şi enervant să tot fi sunat aiurea fără un motiv bun sau ceva interesant de spus. Tot e bine că îţi mai răspunde chiar şi după două ore. Încearcă să nu îl mai sufoci sau lucrurile s-ar putea să se schimbe şi nu în bine.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Haha! Fix genul asta de intrebare urma s-o pun eu. Si iubitul meu face la fel. Suntem de 4 ani impreuna si da, i-am avut si noi perioade in care statea cu grija telefonului. Daca il sun, raspunde, dar daca ramane sa ma caute el, uita. laughing

| SkyPilot a răspuns:

Poate chiar nu il aude. Atunci cand conduc, eu nu aud telefonul meu. Poate a dat ringerul mai incet.
Daca aceasta este singura problema din relatia voastra, nu este nimic de care sa te ingrijorezi.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Mda, nu te poti abtine sa nu-l suni sau sa nu-i dai mesaj, si mie mi s-a intamplat. poate incearca sa te puna pe jar, sa "te aprinda", asteptand sa-ti raspunda. incearca si tu sa te abtii sa tot il cicalesti cu apeluri si mesaje, lasa-l pe el sa te sune; asta nu e o problema de ingrijorare in relatia voastra, stai linistita. doar incearca mai mult sa te abtii sa-i vorbesti des, si poate asa, o sa faca el primul pasu sa te sune, daca vede ca tu nu-i zici nimica. happy

| ElfenLied explică:

Multumesc pentru raspunsuri.happy o sa incerc sa nu mai sun asa des.