| Zinv a întrebat:

Buna! Nu stiu ce sa fac.
Imi place de o fata de 3 ani.
E in clasa cu mine.
Ne stim de 7 ani.
I-am mai zis o data acum 2 ani ca imi place de ea dar a refuzat sa fim impreuna.
Azi, la scoala, am auzit-o ca vorbea cu prietenele ei despre mine.
As vrea sa ii spun ca imi place de ea dar imi e frica.
Nu stiu cum sa o fac, fata-n fata sau pe mesaje.
Cand sunt pe langa ea ma emotionez, defiecare data.

Răspuns Apreciat de Editori
| Anna71 a răspuns:

Păi e important ce le spunea prietenelelor ei despre tine, din moment ce ai zis că ai le-ai auzit conversația cred că ți-ai dat și seama dacă te place și ea sau nu. E normal să te emoționezi când ești în preajma ei, că doar îți place de ea, dar ia-ți inima în dinți și spune-i din nou, până la urmă ce ai de pierdut?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca daca te-a refuzat acum 2 ani, cel mai probabil te va refuza si acum.

| aditimus a răspuns:

Cel mai bine prinde curaj si intreab-o decat sa te macini pe interior.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cand sunt pe langa ea ma emotionez, defiecare data.
Hai, povestește cum simți emoția. Dar frica?

| Emilian65 a răspuns:

Lasă emoțiile și spune-i fetei ca o placi. Ea așteaptă un răspuns de la tine.

| Forneticugem a răspuns:

I-ați inima in dinti și du-te și spune-i ce simți cu adevărat pentru ia spune-i mergi la ia cu curaj fără frica

| Marcris9008 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti fie frica, faptul ca i-ai spune ca iti place de ea din nou cred ar face-o sa te aprecieze. Totul depinde insa de relatia pe care ai avut-o cu ea de cand i-ai spus prima data.