| Xab a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred.Am fost cu un baiat 1 an si 8 luni.ne-am despartit acum 2 zile, deoarece el isi dadea intalniri cu alte fete.insa mie imi spunea ca ma iubeste.Eram intr-o perioada "de despartire" sa zic asa, adica ne certam f des...si el imi spunea ca vrea sa ne impacam. Iar acum 2 zile...am aflat ca isi dadea intalnire cu alta fata, i-am spus ca ne despartim, ca il urasc, ca nu mai vreau sa-l vad niciodata si el nu a zis nimic.De atunci n-am mai vb, nu l-am mai vazut pe mess. Eu ma gandesc la el aproape mereu, insa nu vreau sa ne impacam si nici nu am tendinta sa-l sun, dar nu stiu ce sa fac.cum sa trec pestesad

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Altul! E nefiresc ca intr-un an si 8 luni sa va tot certati si impacati.Intr-o relatie de dragoste reusita, nu apar astfel de probleme nici dupa mai multi ani.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai pur si simplu nu te mai gandi la el! Vrei sa te impaci cu el ca sa te duca de nas? Sa mai umble cu inca 3 pe langa tine? Nu ii mai acorda nicio sansa pentru ca nu merita.
Bafta! :* si incearca sa socializezi poate gasesti u pe candva devil
bafta!:X

| Leon a răspuns:

Parerea mea ca el a "obosit" sau s-a plictisit sa se tot agate de relatie, s-a saturat de relatia de zi cu zi. asa se intampla cand partenerii nu stiu sa aduca permanent ceva nou in relatie, devine o rutina plictisitoare. trebuie sa stii sa iti surprinzi placut partenerul ca daca nu relatia devine "anxioasa" chiar. parerea mea e ca trebuie sa treci peste o chestie mai sensiblila, de asta iti vine greu sa il uiti, dar ma rog nu vreau sa fac caz ca n-are rost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu trebuie sa comentati deoarece nu ma cunoasteti! nu ai cum sa-ti dai cu parerea daca nu cunosti persoana respectiva! asa ca va rog frumos intai aflati despre cine e vorba si dupa comentati! leon in schimb are putina dreptate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-l